Анонімні будинки міста Лева

Через відсутність адресних табличок на львівських будинках "швидкі" та таксисти змушені блукати у міжквартальних джунглях 

Через відсутність адресних табличок на львівських будинках "швидкі" та таксисти змушені блукати у міжквартальних джунглях 

Є у Львові будинки, які на фасадах не мають жодної ідентифікації. Їхні мешканці чи не щодня зіштовхуються з різними проблемами. Марія Олексіївна, яка живе за адресою вул. Володимира Великого, 32, розповіла “Пошті”, що відсутність адресної таблички на будинку спричиняє їй та сусідам безліч побутових незручностей. 

“Я переїхала сюди рік тому. Спершу на відсутність ознакування будинку не звернула уваги, але вже після першого виклику таксі зрозуміла проблему. Будинок схований від центральної дороги, його не так легко знайти, а тут немає ні таблички з номером будівлі, ні з назвою вулиці. Зранку спізнювалася на роботу і замість того, щоб швидко зібратися, пояснювала таксисту, як сюди доїхати. Така ситуація повторювалася вже кілька разів, – нарікає жінка. –  А нещодавно в моєї дочки раптово піднялась температура. Викликали “швидку”, а її довелось чекати довгих півгодини. Добре, що почали діяти препарати, які ми мали вдома. Не знаю, що робила б, якби ситуація йшла на хвилини і допомога потрібна була негайно”.

ДО ТЕМИ

У місті маємо кумедну ситуацію, коли на одних будинках табличок немає, а водночас на інших їх висить по кілька. “Коли на будинку нема жодної таблички – то це проблема, коли ж їх кілька – то це проблемою не вважаю. Це, навпаки, додає якогось колориту. Туристи дуже часто фотографують такі місця. У нас навіть була думка, яку б колись хотілося зреалізувати: зробити на одній зі стін будинку в історичній частині Львова композицію зі старих табличок, щоб простежити їхню еволюцію. Думаю, це дуже цікаво”, – каже Василь Косів.  

І така проблема не поодинока. Через відсутність табличок з номерами будинків страждають не тільки мешканці, а й таксисти, медики і поштарі, яким доводиться блукати у пошуках потрібної будівлі.

“Для водіїв швидкої допомоги завжди було проблемою, коли немає чітко вказаної адреси на будинку. Допомагають у таких випадках мешканці, які виходять на зустріч машині, – розповідає “Пошті” Наталя Поважук, головний лікар станції швидкої медичної допомоги Львова. – Удень знайти “безіменний” будинок легше, а от вночі це дійсно велика проблема, бо навіть нема в кого запитати. Адресу водій звісно знаходить, дзвонить у центральну диспетчерську службу. Але при цьому втрачаємо час, який у таких ситуаціях дуже важливий. Добре було б, якби самі мешканці або комунальні підприємства ідентифікували будинки за допомогою табличок. Це б допомогло нашій роботі”.

Таблички кількох видів: одні можуть містити тільки назву вулиці, інші – лише номер будинку, а є і такі, де зазначено назву вулиці і номер будинку одночасно. Як ми з’ясували, адресну табличку на будинку може допомогти встановити кожен.

“У Львові є будинки комунальної власності, ОСББ і приватний сектор, то в кожному випадку відповідальність за розміщення табличок залежить від власника будинку. Якщо це особняк, то табличку зобов’язані встановити його мешканці, бо отримуючи розпорядження районної адміністрації про присвоєння адреси, вони автоматично погоджуються  з пунктом про встановлення номерного знака з назвою вулиці і з номером на фасаді будинку. 

КОМЕНТАР
Петро Радковець,краєзнавець:
- Ознакування будинків у Львові в тому розумінні, яке ми маємо тепер, належить до XVIII - XIX ст. Раніше спеціально називати вулиці не було потреби. Всі знали, що якщо на вулиці жили русини - то це вул. Руська, якщо жили шевці - то вул. Шевська. Коли місто наближається до більш сучасних часів, це вже починає формалізуватися. До Львова почали з'їжджатися дуже багато людей з-за міста, і з'явилася потреба пояснити конкретну адресу. Ще однією причиною ознакування будинків стала поява доступної пошти. До цього часу поштові відправлення були дорогі. і ними могли користуватися лише окремі люди. Колись адресні таблички вішали дуже різні: люди могли самі ознакувати свій будинок, для того, щоб якось виділитися. Згодом з'явилася міська програма, яка узгоджувала, як ці таблички мали виглядати. На початку XX ст. мешканці назву вулиці та номер будинку пробували підсвічувати. Це було вигідно самим господарям, оскільки значно спрощувало пошук їхнього будинку. Такі таблички ще збереглися.

Мешканці можуть звернутись у будь-яку фірму, яка займається виготовленням таких табличок. Але треба зважати, що, відповідно до правил утримання будинку, такі таблички мають бути ідентичні або схожі принаймні у мікрорайоні, – пояснює  Марія Худоба, головний спеціаліст центру обслуговування мешканців адміністративно-господарського управління міськради. – Якщо ж будинок комунальної власності, то відповідальність за наявність цих табличок лежить на ЛКП чи  об’єднанні співвласників. У такому випадку навіть один мешканець може написати заяву на встановлення адресної таблички”.

Про відсутність ознакування деяких будинків давно знають у міськраді. “Торік за кошти з бюджету розвитку міста, а це один мільйон гривень, ми ознакували табличками весь Сихівський район. Це не лише таблички на будинках, але й на перехрестях вулиць, – каже заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів. – Узагалі у місті маємо дуже складну нумерацію, одні групи номерів є по один бік, інші – по другий. Доволі велика відстань є і між сусідніми номерами будинків, а деколи будинок ніби фізично стоїть на одній вулиці, але нумерація його стосується іншої вулиці. Ми плануємо продовжувати встановлення нових темно-синіх табличок в інших районах. В історичному центрі міста триває робота над забезпеченням коричневих табличок”.

У мерії навіть не знають, скільки саме в місті є будинків без ознакування. Чи будуть цього року ознаковувати будинки без таблиць – невідомо, адже скрутний бюджет.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8551 / 1.6MB / SQL:{query_count}