Львівські новини: телеграф

Бездоріжжя у Великих Мостах

Керівник фракції Народного руху України у Львівській облраді Андрій Корнат під час сесії звернувся до голови ЛОДА Михайла Костюка щодо жахливого стану дороги державного значення  Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква. “Відтинок цієї дороги у Великих Мостах вже давно в жахливому стані. Під час сесій обласної ради ми неодноразово звертали увагу голови ЛОДА на цю проблему, проте досі облдержадміністрація так нічого і не зробила, щоб її вирішити. Це призвело до того, що в суботу, 25 лютого, люди у Великих Мостах перекрили дорогу і зупинили рух на ній. Щоб справедливий народний гнів не заполонив весь район та область, влада повинна  нарешті виділити гроші із держбюджету та розпочати ремонт цієї дороги державного значення”, – наголосив депутат. 

Львівські маршрутки в “Яндексі”

“Яндекс.Карти” розробили схеми проїзду громадського транспорту Львова. Тепер на цьому інтернет-сервісі можна подивитися, як добратись з однієї точки міста в іншу без машини. “Яндекс.Карти” будують маршрути з урахуванням усіх видів міського транспорту Львова: автобусів, тролейбусів, маршруток і трамваїв. Будуючи маршрут, сервіс враховує середню швидкість руху транспорту, час очікування на зупинках і затори в місті. Користувач може подивитися, чим зараз вийде доїхати швидше і скільки часу триватиме поїздка. Ситуація на дорогах змінюється швидко, тому побудовані в різний час маршрути можуть відрізнятися. Наразі сервіс доступний російською мовою. Маршрутизатор проїзду працює також у мобільній програмі для пристроїв на “Android”. 

Гроші на піар

Депутати Львівської облради ухвалили рішення про створення власного друкованого видання – газети “Львівщина”. За відкриття цієї газети проголосували 70 обласних депутатів. Окрім того, депутати проголосували за надання телеканалу Львів-ТБ
7 млн грн річного фінансування. 

Тарас Шевченко у “Політехніці”

У рамках відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка в Національному університеті “Львівська політехніка” репрезентували альбом Тараса Шевченка 1845 року. Це  друге видання із п’яти альбомів серії “Мальовнича Україна”. “Це частина того, що довелося побачити і замалювати Тарасові Шевченкові під час його подорожей містами і селами Київської і Полтавської губерній у 1845 році. Малюнки аквареллю і сепією, зарисовки олівцем та фрагменти фольклорних записів – це те, що зафіксував мистець впродовж кількох місяців своїх мандрівок”, – розповів віце-спікер ВРУ Микола Томенко на презентації. Репрезентацію видання організував Національний університет “Львівська політехніка”, зокрема директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.

Дні австрійської культури у Дрогобичі

У березні Дрогобицький педагогічний університет ім. І. Франка, австрійська бібліотека та кафедра практики німецької мови вдруге проведуть у місті Дні австрійської культури. Упродовж тижня відбудуться літературні читання, доповідь керівника австрійського культурного форуму в Києві, презентації наукових видань українських вчених про австрійську літературу, літературно- та мовознавчі колоквіуми, країнознавчі семінари для вчителів німецької мови тощо. Завершаться Дні австрійської культури екскурсіями в художньо-меморіальному комплексі Івана Франка в с. Нагуєвичі, Бориславі та Львові.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8364 / 1.55MB / SQL:{query_count}