Фрески на Ринку

У вхідній брамі на площі Ринок, 5, знайшли раритетні розписи

У вхідній брамі на площі Ринок, 5, знайшли раритетні розписи

Під шаром тиньку знайдено розписи кількох будівельних періодів. Їх робили по сухій штукатурці. Зараз фахівці під керівництвом німецького реставратора Кріса Юнгганса вивчають знахідку, інформує прес-служба міськради. 

“Українські фахівці під керівництвом німецького експерта з реставрації стінопису 

п. Урліха Тюмлера детально обстежили стіни та виявили розписи, що були зроблені на початку ХХ ст. Спеціалісти встановили три різні види орнаментів у стилі сецесії, що оздоблювали сходову клітку вздовж сходів, а також ліхтар, який з’явився над сходовою кліткою під час добудови четвертого поверху в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. Наприкінці 2011-го розпочато роботи з відновлення історичного вигляду стін довкола сходів. У ході робіт також законсервовано кілька елементів первісного оригінального орнаменту, які збереглися в хорошому стані”, – зазначили в Німецькому товаристві міжнародного співробітництва GIZ. 

До речі, раніше у співпраці з німцями в цьому будинку були відреставровані дерев’яні сходи, влітку минулого року  провели дослідження стінопису на сходовій клітці, а в кінці минулого року – частково виконали реставраційні роботи. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9121 / 1.52MB / SQL:{query_count}