Доступний євростадіон

Чиновники назвали “Арену Львів” однією з найкращих у країні для неповносправних

Чиновники назвали “Арену Львів” однією з найкращих у країні для неповносправних

Днями львів’яни з обмеженими фізичними можливостями протестували стадіон “Арена Львів”. Адже серед усіх уболівальників, які прийдуть на стадіон подивитися футбольний матч, орієнтовно 10% будуть неповносправними. Тож ревізори вирішили завчасу перевірити, наскільки зручною є нова арена для інвалідів. 

Неповносправні гості піднялися на трибуни спеціальним ліфтом, оглянули  глядацькі місця для людей у візках і в результаті доступністю стадіону залишились задоволені.

ДО ТЕМИ

Національна асамблея інвалідів України оголосила конкурс “Заклад без бар’єрів”. Організатори мають на меті дізнатися, наскільки громадські заклади України: готелі, кафе, ресторани, транспортна інфраструктура – готові зустріти вболівальників та гостей з особливими потребами. Ті заклади, які відповідатимуть усім вимогам для неповносправних, будуть внесені до електронного довідника (www.invatourism.org.ua) та оголошені на фінальній церемонії у травні в Києві.  

“Якщо оцінювати підготовку всього міста щодо доступності його для інвалідів, то я б поставив оцінку “три з невеликим плюсом”, але щодо львівського стадіону, то багато серйозних речей уже зроблено. Незважаючи на те, що масштаби НСК “Олімпійський” у Києві вражають, оглядовість його з місць для неповносправних людей значно менша через рекламу, яка заступає поле. Єдину скаргу, яку я чув від інвалідів у Львові, – недоступність стоянки. Цю ситуацію ми вже обговорили з керівництвом стадіону”, – зазначив після оглядин парламентар Валерій Сушкевич, голова Національної асамблеї інвалідів України.

Пан Андрій – один з тих, хто з чиновниками побував на стадіоні. Чоловік, який уже багато років прикутий до візка. Каже, взагалі навіть не відомо, чи забезпечать неповносправних квитками на матчі Євро-2012. Тому і відчути всіх названих переваг буде нікому, вважає він. 

“Ми просили допомоги чи не у всіх структурах. Спершу звертались до мера, та він закритий для інвалідів, незважаючи на те, що у Львові, першому місті в Україні, створили Комітет з доступності, – каже пан Андрій. Тепер хочемо знайти хоч когось, хто зможе надати конкретну інформацію, а не розводити руками.  Хоча на “Арені Львів” для неповносправних обладнали по 104 місця з обох боків. Окремо є 30 місць для незрячих”.

КОМЕНТАР
Ярослав Грибальський, представник Національної асамблеї інвалідів України у Львівській області:
- Зараз важко назвати якусь конкретну цифру, скільки неповносправних людей у Львові захочуть відвідати чемпіонат. Але я впевнений, охочих буде більш ніж достатньо. Сподіваюсь, що питання забезпечення квитків для неповносправних буде вирішено в найближчий час. На даний момент керівництво стадіону вислухало всі наші зауваження щодо доступності "Арени Львів". Певен: до початку чемпіонату більшість помилок тут буде вирішено.

Якщо стадіон до чемпіонату майже готовий, то підготовка міста ще вимагає зусиль. Наразі найбільш критична ситуація із залізничним вокзалом, вважає Валерій Суш­­кевич. Два ліфти, якими неповносправні мали б підніматись на перон, були побудовані ще за австрійських часів і зараз не працюють. Схожа проблема і на летовищі, де ліфт для людей з особливими потребами ще не купили. 

“Є також проблеми, по­в’язані з громадським транспортом, зі закладами громадського харчування, культурними пам’ятками, пам’ятками історії і культури. Ми налаштовані рішуче, щоб усі проблеми були усунуті. Наприкінці березня буде запуск термінала, в кінці травня завершать побудову злітно-посадкової смуги в повному об’ємі. Ліфт для неповносправних на летовищі незабаром з’явиться”, – обіцяє заступник голови Львівської ОДА Володимир Губицький.

Тим часом зараз у містах, які прийматимуть Євро-2012, Національна асамблея інвалідів України на прохання UEFA працює над тим, щоб інфраструктуру міст якомога краще пристосувати до потреб неповносправних. “За вісім місяців ми проводили тренінги для волонтерів, що згодом перевіряли доступність громадських місць для неповносправних. Окрім цього, ми давали консультації про те, яким це доступне сере­довище має бути для готелів, закладів харчування. Також був оголошений конкурс для волонтерів, які мали надавати аудіокоментар для незрячих осіб. У рамках проекту створено веб-сторінку www.invatourism.org.ua, на якій розміщено довідник доступних місць у різних сферах у чотирьох містах-господарях Євро 2012”, – каже представник Національної асамблеї інвалідів України у Львівській області Ярослав Грибальський.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8090 / 1.58MB / SQL:{query_count}