“Маяки” львівської гостинності

У Львові нагородили заклади громадського харчування, які протестували на відповідність європейським стандартам

У Львові нагородили заклади громадського харчування, які протестували на відповідність європейським стандартам

Восени заклади громадського харчування Львова та області в рамках німецько-української ініціативи “Львівська гостинність” таємно відвідували тестувальники, щоб з’ясувати, наскільки наші кафе та ресторани готові приймати гостей до Євро-2012. Результати виявились більш ніж утішними.
Із 25 закладів, які подали заявки на участь у програмі, сервіс-тестування пройшли 23 львівські  ресторани, кафе, кондитерські та паби. Лауреати “Львівської гостинності” отримали від організаторів сертифікати, які свідчать про те, що сервіс цього ресторану чи кафе відповідає європейським стандартам  якості.
Це перша така акція в Україні. Заявку на участь у тестуванні заклади харчування подавали добровільно. А вже з вересня  їх відвідували таємні клієнти-тестувальники.

ДО ТЕМИ

Нагороду ініціативи “Львівська гостинність 2012” отримали:

1. “Гридниця”( смт Олесько, Олеський замок)

2. “Дарвін” (м. Львів)

3. “Зе Гриль” (м. Львів)

4. “Зелені пагорби” (готель “Замок лева”)

5. “Йо-мойо” (м. Трускавець)

6. “Кентавр” (м. Львів)

7. “Креденс кафе” (м. Львів – Сокільники,ТРЦ “King Cross leopolis”)

8. “Кумпель” (м. Львів)

9. “Лев” (м. Львів, готель “Leopolis”)

10. “Масони” (м. Львів)

11. “ Монс Піус” (м. Львів)

12. “Панська чарка” (м. Львів)

13. “Пантао” (м. Львів)

14. “Пастерія б’янко россо”

(м. Львів)

15. “Портус” (м. Трускавець, готель “Rixos”),

16. “Смаколик” (м. Львів)

17. “Спліт” (м. Львів)

18. “Тарон” (м. Львів)

19. “Цукерня” (м. Львів)

20. “Шекспір” (м. Львів)

21. “Шопен” (м. Львів)

22. “Япі” (м. Львів) 

“Більшість із рестораторів були впевнені, що пройдуть перевірку. Попри це, ми вели перемовини з 60 закладами, однак погодилися лише 25. Частина з них відмовилась, бо не мала певності, що успішно складе тест. Інші ж, навпаки,  були переконані, що в них усе добре і їм це не потрібно”, – розповіла Олена Бей, директор центру підтримки “НюБізнет”.
За словами Олени Бей, львівські заклади громадського харчування безкоштовно тестували спеціально підготовлені таємні клієнти. “Це була  інтернаціональна команда: українці, німці, американці, поляки. Тестувальники мали володіти двома мовами: окрім української, англійською або німецькою. Це були люди, які часто відвідують ресторани і побували в закладах високого рівня не тільки в Україні, але й Європи. І останній критерій – усі вони люблять смачно поїсти і готувати”, – каже Олена Бей.
Кожен із 25-ти закладів харчування відвідала пара таємних клієнтів, які оцінили сервіс за розробленою німецькими фахівцями тестовою анкетою. Це приблизно 130 запитань. Вони охоплювали весь спектр якості обслуговування: від зовнішнього вигляду закладу до атмосфери всередині та чистоти туалетів. Важливими були не тільки якість та вигляд страв, але й те, як зустріли клієнта, як привітались та чи запропонували десерт.
Однак, як розповіла “Пошті” Ольга Краєвська, директор одного з ресторанів, що отримав сертифікат якості, не всі таємні клієнти виявились такими прискіпливими, як очікували працівники ресторану: “Ми чекали якихось компрометувальних ситуацій, незадоволення. Елітні гості завжди вимагають більшого і кращого, а це, на перший погляд, були звичайні клієнти. Тому вони й відрізнялись, що ніяк про себе не заявили”.
Загалом іспит на гостинність по-європейськи успішно склали ті заклади, які задовольнили хоча б 70% вимог тестування. Тепер львівські ресторатори знатимуть, над чим працювати надалі. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8608 / 1.57MB / SQL:{query_count}