Відкладена недовіра

На 13 березня депутати Львівської облради очікують звіту керівника  Львівщини

На 13 березня депутати Львівської облради очікують звіту керівника  Львівщини

Цього вівторка Львів­ська облрада ух­валила рішення про суспільно-по­літичну та соціально-економічну си­­туацію в Україні та на Львівщині. У своєму рішенні депутати вирішили визнати незадовільно роботу Львівської облдержадміністрації. Разом із тим депутати вилучили із проекту підпункт про висловлення недовіри голові Львівської ОДА Михайлові Костюку. Так зробили, начебто через те, що відповідно до процедури перед голосуванням за недовіру має виступити зі звітом губернатор. Якби недовіру винесли без звіту, то прокуратура могла б легко опротестувати таке рішення, як незаконне. 

КОМЕНТАР

Андрій Корнат, голова фракції Народного руху України  у Львівській облраді:

- Голосування Львівської облради за незадовільну оцінку діяльності Львівської ОДА та її голови Михайла Костюка має політичний характер і є вимогою часу. Нині влада так і не виконала зобов'язання, які на себе брала. Це питання безробіття, інфляції та інших життєво важливих потреб громадян. Я вже не кажу про інші проблеми, які нині повилазили, як навесні ями на дорогах. Політичний момент полягає у тому, що Костюк є ставлеником чинного режиму. Він призначений головою ЛОДА указом голови цього режиму. Відповідно, оцінюючи нині діяльність цієї людини за два роки перебування на посаді президента, ми оцінюємо і всю вертикаль влади. Позиція облради була однозначна у питанні оцінки виконавчої влади в області і її керівника, незважаючи на те, що Костюк ще й ста днів не пробув на посаді голови ОДА. Він взяв на себе відповідальність за область, коли погодився очолити ЛОДА. Ми оцінили діяльність ОДА і внесли у порядок денний наступного засідання облради питання щодо недовіри голові ОДА Михайлові Костюкові. За фактом його звіту зможемо дати адекватну оцінку голові, як посадовцеві, який відповідає за соціально-економічний стан області, її розвиток, за проблеми, які нині в нас є. Певен, що опозиційні сили в раді, я маю на увазі справжні, свідомі опозиційні сили, змушені будуть визнати діяльність Михайла Костюка незадовільною. Більше того, виходячи з того, скільки проблем нині вже створив очільник області у частині репресій щодо ЗМІ, переслідувань, які чиняться стосовно опозиції в області, про що було наголошено на сесії облради, лише за це Михайло Дмитрович заслуговує на недовіру громади. Він не забезпечує свобод громадян, що мав би робити як голова ЛОДА.   

Відтак, щоб все відповідало букві закону недовіру вирішили перенести, вилучивши відповідний пункт з рішення. За рішення про незадовільну роботу ЛОДА в цілому проголосували 69 депутатів зі 116.

13 березня Михайло Костюк мав би прозвітувати про свою діяльність протягом ста днів. Але виглядає на те, що голова області й не збирається звітувати – каже, що це смішно. “Я можу говорити з вами про плани. Я не буду говорити про звіт за три місяці – тому що це не показник господарювання. Це буде смішно і не об’єктивно. 100 днів – це не показник для об’єктивного звіту”, – сказав з трибуни очільник краю. Так чи інакше, але 13 березня для голови області настане судний день.

Першим питанням порядку денного наступного пленарного засідання сесії  облради буде питання про звіт голови Львівської ОДА Михайла Костюка щодо виконання Програми соціально-економічного розвитку області. Доповідачами, окрім Михайла Костюка, будуть заступник голови ОДА Іван Стефанишин, голова депутатської комісії з питань контролю за виконанням програм та рішень облради Махайло Блавацький і керівники депутатських фракцій.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8385 / 1.56MB / SQL:{query_count}