Тест на гостинність та якість

Напередодні Євро-2012 ресторани, кафе та кнайпи Львова й області перевірили на відповідність західноєвропейським стандартам. 28 лютого оголосять результати 

Напередодні Євро-2012 ресторани, кафе та кнайпи Львова й області перевірили на відповідність західноєвропейським стандартам. 28 лютого оголосять результати 

Днями завершився проект “Львівська гостинність”, у рамках якого фахівці таємно перевірили  заклади громадського харчування в місті та області на відповідність євростандартам. Це німецько-український проект, організований торік у липні на зразок “Бранденбурзької гостинності”, що кілька років поспіль перевіряє якість німецьких ресторанів та кафе.  

За словами Олесі Степанишин, координатора німецько-українського партнерського проекту, це було добровільне тестування закладів громадського харчування на основі західноєвропейських стандартів. Заявки на участь подали 25 закладів Львова й області, власники яких знали, що до них прийде клієнт-тестер. Однак ніхто з них не був поінформований, коли саме відбудеться візит і хто його здійснить. 

ДО ТЕМИ

Проект “Львівська гостинність” організували комітет із туризму при Львівській торгово-про­мисловій палаті, Німецька спілка готелів та ресторанів у Бранденбурзі (DEHOGA Brandenburg) і Німецько-український партнерський проект у сфері економіки. 

Цікаво, що львівські ресторани тестували не лише на якість їжі та обслуговування. Клієнт-тестер перевіряв навіть найнезначніші дрібнички, що мають відповідати європейським стандартам.

“Анкета для тестування ресторанів розроблена німецькою фірмою. Згідно з нею, оцінювалися заклади не лише в Німеччині, але й в інших країнах Європи. Така ініціатива здобула міжнародне визнання, – розповідає “Пошті” Олеся Степанишин. – У тестовій анкеті є понад 100 пунктів, що стосуються не лише якості страв чи обслуговування, але й, скажімо, загального враження клієнта від подвір’я та входу в ресторан. Тестували також привітність офіціантів. Важливо, щоб вони дивилися клієнтові в очі і на їхньому обличчі була усмішка”.

Перевірці підлягало й те, через скільки гудків під час резервування столика за номером телефону в закладі підняли слухавку, а також можливість безготівкового розрахунку. 

Ресторани, які взяли участь у проекті “Львівська гостинність”, після перевірок отримали 25-сторінковий звіт про всі можливі аспекти їхньої діяльності. 

“За результатами тестування складено детальний звіт, який ми надали власникам чи адміністрації ресторанів. Тепер вони знають, які сфери добре розвинені і мають високий потенціал, а які, навпаки, ще треба удосконалювати й доопрацьовувати, – зазначила Олеся Степанишин. – Тобто, заклади Львова та області, які перевірили за євростандартами,  відтепер матимуть інструмент для подальшого розвитку”.

До слова, заклади, які виконали щонайменше 70% вимог візиту таємного клієнта, отримають відзнаку про успішне проходження міжнародного тестування – біло-синій квадрат. Які саме кафе та ресторани Львова склали тест, співрозмовниця не розповіла. Про це можна буде дізнатися 28 лютого на врученні перших сертифікатів “Львівської гостинності”. 

Попри те, що результати поки що тримають у таємниці, за словами Олесі Степанишин, львів’янам є чим пишатися. Натомість назви ресторанів та кафе, які не пройшли тестування, не називатимуть, а дадуть шанс виправити недоліки. 

“Наша перевірка на відповідність європейським стандартам для закладів, що мають невтішні результати, має стати, так би мовити, сигнальним маячком про те, як вони працюють. Адміністрація цих ресторанів також отримала детальний звіт,  що саме  їм слід удосконалювати та розвивати, – додає співрозмовниця. – Натомість, заклади, які успішно склали тест, підтвердили, що справді якісно працюють і дотримуються міжнародних вимог. Це ресторани високого рівня не тільки у Львові чи в Україні, але й у всій Європі”. 

КОМЕНТАРІ

Вардкес Арзуманян,ресторатор, голова комітету з питань туризму при Львівськійторгово-промисловій палаті:

Марк Зархін,голова Гільдії рестораторів Львова:

- "Львівська гостинність" - це не відзнака на фасаді. Як на мене, це дещо більше, ніж просто табличка. Львівська гостинність не потребує тестування, адже має багатовікові традиції. Ця перевірка була добровільною, тому перевіряли лише ті заклади, які подали заявки. Щоб дізнатися, наскільки це тестування було правильним та об'єктивним, і наскільки залишилися задоволеними власне ресторатори, треба дочекатися вручення відзнак. Я дуже задоволений рішенням Львівської міської ради, яка не дозволила встановлювати їх на фасадах будинків - пам'яток архітектури. Адже відзнаки  видаються лише на певний термін. 
- Такі проекти дуже потрібні Львову і повинні реалізовуватися.  Зацікавлені у таких перевірках насамперед заклади. Це було тестування з точки зору гостинності, як її уявляють собі насамперед західні споживачі.  Вони здебільшого близькі до побажань українського споживача - якісний сервіс, смачна кухня. Стосовно виконання таких тестувань, їх ще треба вдосконалювати. Адже є більш актуальні для львівського ринку речі. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7659 / 1.6MB / SQL:{query_count}