Марафет львівських площ

Навесні готуються до облаштування Бернардинського дворика. На черзі –  площі Митна та Святого Теодора

Навесні готуються до облаштування Бернардинського дворика. На черзі –  площі Митна та Святого Теодора

Львівська міська рада спільно з німецьким інститутом GIZ у березні оголосить конкурс на облагородження території колишнього монастиря Бернардин. За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища Львівської міськради, зараз фахівці GIZ спільно з чиновниками працюють над формуванням конкурсного завдання.

“Йдеться про облаштування Бернардинського дворика, а саме площі, де стоїть пам’ятна колона, до вул. Валової, рову перед Глинянською вежею, а пізніше вулиці Валової до Музею ідей. Наразі ми працюємо над цією територією, а вже наприкінці березня оголосимо міжнародний конкурс. Конкурс для облаштування Бернардинського дворика буде відкритим. Участь у ньому зможуть взяти всі охочі, зокрема студенти”, – каже  Лілія Онищенко.

ДО ТЕМИ

Торік у Львові вже відбувся міжнародний конкурс на облаштування площі Арсенальної – так званої площі синагог, перемогу в якому здобув молодий архітектор із Німеччини Франц Решке. За словами Лілії Онищенко, зараз триває підготовка до реалізації проекту переможця. Фахівці з управління охорони історичного середовища працюють над докладними обмірами площі, а його автор займається доопрацюваннями проекту.

Однак скільки коштує виконання задуму Франца Решке, наразі не відомо. Переможець конкурсу подав кошторисну вартість реалізації свого проекту в Німеччині, натомість скільки коштуватиме облагородження площі Арсенальної  в Україні, ще треба підрахувати. 

За її словами, в попередніх конкурсах на облаштування громадських місць робота журі була ускладнена через велику кількість поданих робіт. “Тому цього разу ми дискутували, чи не слід зробити попередній відбір конкурсантів, щоб зменшити їх кількість, – додає співрозмовниця. – Спершу ми хотіли обмежити конкурсантів компаніями, які мають попередній досвід роботи та ліцензію. Однак від цієї ідеї довелося відмовитись. Адже, по-перше, йдеться про міжнародний конкурс, і ліцензії є різні. По-друге, часом студентські роботи або ж проекти людей без досвіду є дуже цікавими. Тому ми вирішили не робити жодних обмежень”.

Після завершення конкурсу на облаштування Бернардинського дворика Львівська міська рада та інститут GIZ візьмуться за підготовку конкурсних завдань на облаштування площі Святого Теодора та площі Митної. Однак чи будуть ці конкурси міжнародними, наразі не відомо. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7971 / 1.55MB / SQL:{query_count}