SOS: отруйне тепло

Львів’яни чадіють у власних помешканнях через халатне ставлення до правил безпеки, а половина смертельних випадків трапляється у ванних кімнатах 

Львів’яни чадіють у власних помешканнях через халатне ставлення до правил безпеки, а половина смертельних випадків трапляється у ванних кімнатах 

Лише за січень-лютий 2012-го у Львові трапилося 27 випадків отруєння чадним газом, унаслідок яких загинуло шестеро осіб і потерпіло 35 (з них 9 дітей). За словами Євгена Басана, начальника відділу захисту населення і територій управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради, 80% таких випадків сталися із вини потерпілих, які, щоб зігрітися у морозні дні, нехтували елементарними правилами безпеки. 

Одна з головних причин отруєння чадним газом – необережне  неправильне користування газовими приладами. За словами Павла Сербана, начальника управління експлуатації газового господарства “Львівгазу”, перш за все мешканцям слід пам’ятати, що для нормального функціонування газових приладів необхідне достатнє провітрювання.

ДО ТЕМИ

Попри невтішну ситуацію з отруєннями чадним газом у Львові, статистика свідчить, що кількість таких випадків є дещо меншою, ніж торік. Так, якщо впродовж січня 2011-го у Львові трапилося 15 випадків із підозрою на отруєння чадним газом, цьогоріч в січні таких інцидентів було десять. 

“Деякі жителі Львова не розуміють, що для того, аби газовий прилад працював, потрібне горіння. Тобто, повинен бути притік повітря з вікна, з-під дверей, і має працювати вентиляційний канал, у якому заборонено встановлювати потужні електричні вентилятори, які іноді витягують не лише повітря з приміщення, але й затягують чадний газ із димового каналу”, – розповів Павло Сербан.

Обмежують притік повітря й пластикові вікна та герметичні двері, які сьогодні є в багатьох квартирах. Як розповів Павло Сербан, щоб повітря надходило до приміщення, де встановлені пластикові вікна, слід облаштувати на них спеціальні провітрювачі.

До речі, половина смертельних випадків трапляється у ванній кімнаті львів’ян. За словами Павла Сербана, причиною цього є малий об’єм цього приміщення та відсутність там вікон.

“Частенько мешканці встановлюють ще й герметичні двері у ванних кімнатах, щоб зберегти тепло. В такому випадку повітря зовсім не потрапляє до цієї кімнати. Минає 15-20 хвилин, кисню не залишається,  і людина непритомніє”, – розповів Павло Сербан.

ДОВІДКА

Щоб запобігти отруєнню чадним газом, необхідно: 

– не проводити самочинно переобладнання, перенесення, ремонт газових приладів;

– не користуватися несправними або саморобними газовими пристроями; 

– вмикати газові прилади тільки при відчиненій  кватирці; 

– не рідше одного разу на місяць перевіряти наявність тяги в димових і вентиляційних каналах та очищувати решітки вентиляційних каналів.  

Щоб запобігти фатальним інцидентам, фахівець радить встановлювати у ваннах вентиляційні решітки. А ще заборонено також встановлювати газові колонки у ванних кімнатах. Адже, на відміну від старих, сучасні газові прилади є низькотемпературними і не достатньо прогрівають комин. 

До отруєнь чадним газом частенько призводять також самовільне встановлення мешканцями несертифікованих газових приладів, засмічені димові й вентиляційні канали. Як розповів Павло Сербан, лише за січень у Львові виявили 141 самовільно встановлений газовий прилад.

 “Іноді в один димар люди можуть підключати два прилади, що категорично заборонено. Рано чи пізно така самодіяльність призведе до трагічних  наслідків, – зазначив Іван Коркішко, заступник голови Личаківської райадміністрації Львова. – Якщо виявлятимемо факти самовільного підключення, будемо притягати людей до адміністративної відповідальності”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9724 / 1.57MB / SQL:{query_count}