Крижана загроза

Львів’ян просять остерігатись зсувів снігу та буруль, які можуть впасти з дахів будинків

Львів’ян просять остерігатись зсувів снігу та буруль, які можуть впасти з дахів будинків

Капризна львівська погода готує мешканцям чергові сюрпризи. Температура  піднімається  вгору, а з деяких дахів звисають і падають снігові шапки та льодові бурульки, які загрожують безпеці пішоходів. Львів’янам варто бути обачними й оминати потенційно небезпечні місця.  

За словами Ірини Маруняк, голови Галицької райадміністрації Львова, працівники ЛКП щодня обходять львівські будинки і очищають дахи від бурульок там, де є можливість.

“Якщо ж змоги збити бурульки немає, вони обгороджують цю територію, щоб зробити її безпечною для мешканців Львова, – розповіла Ірина Маруняк, – В основному, очищення дахів від буруль ЛКП здійснюють власними силами. Однак, коли температура вдень плюсова, а вночі від’ємна (а це трапляється здебільшого навесні), утворюються великі бурулі, дуже небезпечні для мешканців. Тоді, за необхідності, наші ЛКП орендують у підрядних організацій вишки, і з їх допомогою знімають ці бурулі. 

Ще одна проблема, що виникає при підвищенні температури повітря, так звані снігові шапки, які утворюються на дахах і загрожують безпеці мешканців не менше, аніж бурульки. За словами Ірини Маруняк, з ними працівники борються аналогічно. “Якщо є можливість, працівники ЛКП знімають їх, а якщо такої можливості немає, їх теж обгороджують спеціальними стрічками, – каже Ірина Маруняк.

Якщо мешканці помітили на даху свого будинку бурулі, чи снігові шапки, необхідно звернутись до ЛКП або ж зателефонувати на гарячу лінію міськради за коротким номером 15-80, щоб працівники відреагували й усунули небезпеку. 

 

ДОВІДКА

“Пошта” проконсультувалась у фахівця, як діяти, якщо на людину в необгородженому місці обвалилась снігова шапка чи впала бурулька.

Олег Мицик, адвокат: 

– Особа, на яку впала бурулька, перш за все, повинна виявити свідків – очевидців цього інциденту,  та за наявності  таких і можливості – взяти в них необхідні контакти, а також залишити їм свої. Ці люди зможуть підтвердити, що бурулька й справді впала на постраждалого. 

Якщо травмована особа при свідомості, це зробити дещо легше, аніж коли наслідки тяжчі. Тоді шукати свідків доведеться іншими шляхами. Наприклад, можна подати оголошення до газети про цей інцидент, час та адресу, де він трапився. І таким чином  знайти свідків. 

Обов’язково треба одразу ж викликати швидку, звернутись до медичного закладу, де повідомити про адресу, час та місце інциденту. Потрібно, щоб ці дані були зафіксовані в історії хвороби. Медичний заклад зобов’язаний повідомити міліцію про такий випадок. Однак якщо цього не сталось, особа, яка травмувалась, має самотужки звернутись до правоохоронних органів. Слід також поскаржитись на інцидент до гарячої лінії міської ради, до міського голови чи відповідного управління. 

Важливо, щоб особа, яка травмувалась унаслідок падіння бурульки, пам’ятала – її головна мета, зафіксувати подію, що трапилась і зібрати якнайбільше доказів та свідків. Родичі або друзі постраждалої особи можуть піти на місце події та зафіксувати на фото- чи відеокамеру бурульку, яка травмувала цю людину, а також ті “сталактити”, що висять на даху. Слід зафіксувати й те, що це місце не обгороджене працівниками ЛКП. Під час лікування варто збирати всі документи про витрати на ліки чи процедури, а також про втрачені прибутки. Звісно, кожен випадок – індивідуальний, однак варто подбати про те, щоб довести втрати, які ви понесли. 

З цими доказами та документами постраждалому слід звернутись із позовом в суд до відповідної структури, у власності чи на балансі якої знаходиться споруда: підприємства (організації),  ЛКП чи ОСББ,  районної адміністрації тощо. 

В такому випадку людина матиме реальні шанси на відшкодування моральної та матеріальної шкоди. До речі, слід знати, що законодавство містить таке поняття, як груба  необережність потерпілого. Це стосується випадків, коли постраждалий без потреби ходив під будинком, проходив через обгороджену  ділянку тощо.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8374 / 1.57MB / SQL:{query_count}