Львів (відкритий) закритий для світу

Цьогоріч на популяризацію Львова залишили лише шість тисяч гривень, тому посадовці міськради сподіваються на гроші великого бізнесу

Цьогоріч на популяризацію Львова залишили лише шість тисяч гривень, тому посадовці міськради сподіваються на гроші великого бізнесу

Депутати міської ради зробили рідному місту “подарунок” і врізали майже всі гроші на промоакції Львова. Тепер чиновники не матимуть грошей на рекламні буклети, символіку і сувенірні дрібниці для учасників поважних делегацій та інших заходів. Календарі з рекламою міста для іноземців та українців із інших міст, магнітики, білборди, відео чи банери тепер немає за що робити. Забрати гроші на рекламу Львова в інших містах України та за кордоном вирішили міські депутати від ВО “Свобода”.

Відтак, на загальноміську та міжнародну програми промоції у 2012 році передбачено 550 тис. грн, з яких 543,937 тис. грн – це борги за минулий рік. Таким чином на рекламу у світі місто має лише 6 тис. грн(!). Так, чотири тисячі заплатять дизайнеру і ще дві тисячі витратять на роботу промоційного та офіційного сайта Львова. На цьому все. Для порівняння: торік таких видатків місто мало понад 1 млн грн. 

“У 2006-му році було прийнято рішення про те, що місто має заробляти на туризмі та IT сфері. Відтоді у нас була цілеспрямована програма промоції Львова: трансляції роликів, виготовлення відео, організації прес-турів. Минулого року ми на це мали 1 млн 200 тис. грн, майже 500 тис. з них були борги за попередні роки. Ми провели сім прес-турів, запросили 120 журналістів. Майже все ми робили за гроші спонсорів, але частину вклади і самі. Минулого року ми в трьох міста провели Дні Львова, почали презентаційну кампанію в університетах”, – розповів “Пошті” Андрій Москаленко, керівник управління інформаційної  політики і зовнішніх відносин Львівської міськради. 

КОМЕНТАР

Андрій Мацелюх,керівник Асоціації розвитку туризму Львівщини

- Це просто якийсь нонсенс. Ця цифра є загрозливою, бо справа промоції міста має щороку продовжуватися і зростати, зрештою така тенденція є у всьому світі. Я заскочений цією інформацією. Про Євро ми думали у 2010-му та 2011-му роках, тепер ми думаємо, що буде після чемпіонату і чим сюди заманити туристів. Нам не можна тут втрачати, треба просувати вже нові туристичні продукти. Євро-2012 у туризмі відбулося вже як факт, тому треба закладати серйозні цифри на випередження розвитку туристичного розвитку Львівщини і Львова. У туризмі має дуже важливе значення послідовність і циклічність. Якщо ми пішли цим шляхом і визначили туризм як пріоритет, то повинні цьому сприяти. 

Такі мізерні цифри міські чиновники називають небажанням розвиватися, адже саме завдяки такій рекламі минулого року  Львів встановив рекорд з кількості туристів: до нашого міста приїхало щонайменше мільйон гостей. 

“Ці 500 тис. грн, які нам недодали можуть принести мільйони. Це було видно на Різдво, коли у нас була маса туристів. Ми зробили дуже приблизні розрахунки: Львів за ці чотири дні за найменшими цифрами отримав 100 млн грн прибутку. Було багато гостей із Східної України, адже ми там раніше робили багато акцій. Ця сфера активно розвивається”, – зазначає Андрій Москаленко.

На урізанні суми для промоції наполягала фракція ВО “Свобода” у міській раді. Депутати цієї політичної сили своє рішення пояснюють тим, що найбільшою рекламою міста буде Євро-2012, а більшого, мовляв, не треба. 

“Про місто будуть знати сотні мільйонів людей по всьому світу. Чи ми достойні того, що б у такий складний для міста час, замість щоб ті гроші сьогодні віддати на зарплати вчителям та медикам, на ремонти шкіл, дитсадків, дати щоб Садовий роз’їжджав по світу і показував картинки? Тільки один футбольний матч перегляне понад 120 млн глядачів. То чи по-господарськи витрачати гроші, щоб робити нову додаткову промоцію міста. З цієї логіки виходила наша фракція”, – пояснює “Пошті” Руслан Кошулинський, голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді.  

Тим часом чиновники зараз розраховують на гроші спонсорів. “Пояснюємо їм ситуацію, показуємо ефект для них і для міста. Наші найбільші сподівання на великий бізнес. У нас великі плани: зйомка двох відео, ми вже провели два прес-тури, плануємо промокампанію в Києві у КПІ для студентів. Для цих проектів на 80% маємо гроші, бо працюємо ще по інерції минулого року. Але ми не знаємо, що буде завтра. Тепер під сумнівом усі заходи”, – додає Андрій Москаленко. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8007 / 1.58MB / SQL:{query_count}