Студенти-безхатченки через Євро-2012

До футбольного чемпіонату 12 львівських гуртожитків готують до косметичних ремонтів, а студентів – до виселення аж на місяць

До футбольного чемпіонату 12 львівських гуртожитків готують до косметичних ремонтів, а студентів – до виселення аж на місяць

 

Львівські студенти чекають на Євро 2012 із занепокоєнням, адже незабаром розпочнеться масове виселення із гуртожитків, в які поселятимуть іноземних фанатів. Для іноземних футбольних уболівальників у 12-ти львівських гуртожитках заброньовано майже п'ять тисяч місць. Основну частину вболівальників, а це майже три тисячі осіб, поселять у гуртожитки НУ "Львівська політехніка". "Під час Євро-2012 ми поселятимемо фанатів у гуртожитки №№8, 10, 11. Нині у цих гуртожитках мешкає понад три тисячі студентів, а згідно з контрактом, ми прийматимемо у них майже 2900 гостей. Фанати проживатимуть у нас місяць", - розповів Ігор Якубовський, заступник директора студентського містечка Львівської політехніки.

ДОВІДКА

Футбольних уболівальників поселятимуть у гуртожитках Львівської комерційної академії, Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, НУ “Львівська політехніка”, Львівського інституту економіки та туризму, Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету, Львівського державного університету фізичної культури, Державної середньої спеціалізованої музичної школи ім. Крушельницької, Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму.  

Реконструкція гуртожитків до Євро-2012 виявилася лише обіцянкою. У 2010 році в Кабміні передбачали виділити гроші на ремонти 12 гуртожитків Львова, які мали б приймати вболівальників, але не сталося, як гадалося.
"Згідно зі змінами, внесеними до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні Євро-2012, минулого року держава виділила гроші на фінансування лише трьох гуртожитків: Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму, Львівської національної музичної академії ім. Лисенка та Львівської середньої спеціалізованої школи-інтернату ім. Крушельницької", - пояснив Олег Вілюра, заступник директора департаменту "Євро-2012" Львівської міської ради.
Як розповідають у студмістечку Львівської політехніки, гуртожитки, в яких поселятимуть гостей, - найкращі у їхньому університеті. "Найстаріший капремонт робили в одному з гуртожитків десять років тому. В іншому - ремонти  закінчили позаминулого року. Для цих гуртожитків заплановані косметичні роботи. Проблемою є те, що наша держава не виділила жодної копійки, тому ми мусимо зробити ремонт за свій рахунок", - розповідає Ігор Якубовський.
Найбільше пощастило студентам Франкового університету, яких не виселятимуть, адже угоди щодо розміщення уболівальників в їхніх  гуртожитках на час єврочемпіонату немає. "Мали виділити 12,5 млн грн на капітальний ремонт гуртожитків, але отримали лише близько мільйона гривень на реконструкцію гуртожитку: зробили ремонт у кімнатах та блоках, а також замінили сантехніку. Але їх не вистачило для проведення усіх необхідних робіт", - розповів Мар'ян Лозинський, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку ЛНУ ім. Івана Франка. Однак далеко не всі студенти задоволені, адже доведеться кудись перевозити чимало особистих речей, яких назбиралося за роки навчання. Також спудеї хвилюються і за свої кімнати, бо облаштували в них комфортні "гніздечка". Хоча є й інші думки: мовляв, більше, ніж наші студенти, попсувати  гуртожитки, європейці просто не зможуть!
"Згідно із заявами, які студенти писали на поселення у гуртожитки, ми планували, що крайній термін, коли вони виселяться, - 25 травня. Але будемо просити звільняти кімнати раніше, оскільки в більшості студентів сесія закінчиться на початку травня, тоді й проводитимемо ремонти. А в липні студенти зможуть повернутися у свої кімнати, які за ними були закріплені", - пояснив Ігор Якубовський.

ДО ТЕМИ

Лише у столиці для футбольних вболівальників в університетських гуртожитках планують звільнити понад 15 тисяч місць. Студентів одного із столичних гуртожитків зобов’язали перед тим, як виїхати з кімнат, зробити ремонт. Донецькі студенти взагалі не знають, чи потрібно буде виїжджати, а якщо так, то коли. Зі слів студентів Харкова, їм про ймовірне виселення не повідомляли, інформує радіо “Свобода”. 

Кому буде потрібно залишитися у Львові влітку, університет допоможе із житлом: "Хто із студентів не може поїхати додому, хто має поважні причини, наприклад,  працює, то ми надаватимемо їм альтернативне житло. У цих гуртожитках проживають також іноземні студенти, то на час Євро ми надамо їм інші приміщення", - запевняє заступник директора студентського містечка НУ "Львівська політехніка".
За інформацією Агенції з підготовки Львова до Євро-2012, проживання у львівських гуртожитках коштуватиме за кімнату для двох осіб від 26 до 52 євро на добу, за кімнату для трьох осіб від 39 до 72 євро на добу. При груповому та тривалому замовленні (більше ніж п'ять кімнат/понад три доби) вартість зменшується. Ціни залежатимуть від терміну проживання. Отримані гроші отримають університети. Забронювати місця можна на сайті www.accom2012.com/Accom2012.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8398 / 1.6MB / SQL:{query_count}