Борги скарбниці розвитку

Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати мають затвердити бюджет розвитку міста-2012

Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати мають затвердити бюджет розвитку міста-2012

Пріоритетом у видатковій частині бюджету розвитку-2012 буде повернення боргів. “Першочергово слід повернути борги нашим львівським підприємствам за виконані роботи. Далі – повернення боргів Львова за запозиченнями – облігаціями, – сказав учора “Пошті” Яромир Самагальський, голова постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету ЛМР. 
Доходів від продажу комунального майна та землі цьогоріч запланували значно більше, ніж торік. Як розповів “Пошті” Яромир Самагальський, якщо у 2011-му місто заробило від продажу землі лише 18 мільйонів, цього року виконком підвищив планку аж до 174 мільйонів гривень. Більше планують виручити й від продажу майна. Якщо торік комунального майна продали лише на 50 мільйонів гривень, цьогоріч план доходів від майна зріс аж на 200 мільйонів. 
КОМЕНТАР
Андрій Стецьків,член постійної депутатської комісії економічної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішніх відносин Львівської міськради:
- В основному бюджет розвитку цього року піде на погашення боргів. У 2012-му місто повинно повернути 92 млн гривень муніципальної позики, яку брало ще 2006 року. Також маємо повернути позику 18 мільйонів гривень на закупівлю автобусів. Маємо також борги "Львівводоканалу", пов'язані з позикою Міжнародного банку реконструкції та розвитку, - орієнтовно 50 мільйонів. Отож доходи, які заплановані, заледве перекриють видатки. Багато проблем Львова, які потребують вкладання грошей, можна вирішувати через пошук інвесторів. Зараз у Львові потрібно владнати проблему грибовицького сміттєзвалища і теплопостачання (зважаючи на те, що газ дорогий, треба шукати альтернативні види палива). 
“Я вважаю, що це нереальні планки. Адже цього року ми продали майна всього на 50 мільйонів, а землі на 18 мільйонів, відповідно, продати на 252 мільйони майна і на 174 мільйони землі – неможливо, – каже Яромир Самагальський. – Можуть, це стало б реально, якби змінились підходи департаменту економіки й управління комунального майна до реалізації цієї програми”. 
Натомість чиновники переконані: цього року вдасться заробити більше грошей, аніж торік. Як розповів “Пошті” Михайло Бокало, начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, у місті вже є земельні ділянки вартістю 170 мільйонів гривень, які 28 лютого виставлять на перший у 2012 році земельний аукціон. 
“На чотири земельні ділянки в нас уже є претенденти. Гадаю, після проведення першого аукціону будемо проводити їх і надалі. Також прибутки надходитимуть від прямого продажу та від оренди землі, – зазначив Михайло Бокало. – Однак чи вдасться нам досягти поставленої планки, про це можна буде говорити вже в липні-серпні”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8707 / 1.55MB / SQL:{query_count}