Право на торгівлю

Львівські підприємці погрожують розпочати голодування перед ратушею

Львівські підприємці погрожують розпочати голодування перед ратушею

Власники кіосків нарікають на те, що із 1800 львівських павільйонів міська рада вже два місяці відмовляється продовжувати договори оренди земельних ділянок для 430 торговельних точок. 

“Підприємці мають патенти, оплачують ліцензії, платять податки. У 930 з них станом на 1 грудня 2011 року закінчилися договори оренди земельних ділянок. Згідно з договором оренди земельної ділянки, підприємець мав право, яке він використав, подати на продовження терміну договору. Два місяці чиновники ЛМР жодної відповіді підприємцям не надали, що було грубим порушенням. І тільки під тиском громадськості 15 грудня було продовжено ці договори лише 500 підприємцям. А 430 з них випали”, – нарікає голова ГО “Я – львів’янин” Андрій Антонищак.

ДО ТЕМИ

Минулого року до міської ради надійшло 121 звернення від шкіл, церков та медичних закладів на підтримку заборони продажу алкоголю та слабоалкогольних напоїв у МАФах, інформує прес-служба ЛМР. Як наслідок чиновники торік склали 160 протоколів і оштрафували бізнесменів на 65 тисяч гривень. Однак підприємці нарікають, що міські чиновники роблять “алкогольні” рейди тільки по кіосках, закриваючи очі на магазини. Саме цей факт представники  малого бізнесу розцінюють як плановий тиск на себе.  

За словами бізнесмена, якщо в ратуші не продовжать договори і не дозволять торгувати в кіосках, без роботи залишиться майже десять тисяч мешканців міста. За словами Андрія Антонищака, місто відмовляється переукладати договори через те, що в цих кіосках торгують алкоголем. “Це прецедент, бо ЛМР має лише один аргумент –  МАФи торгують пивом. Завтра скажуть, що вони торгують хлібом. Є позиція міського голови – він не хоче бачити малих архітектурних форм у Львові”, – скаржиться представник бізнесменів.

“По-перше, ми беремо до уваги те, який вигляд мають кіоски і який біля них благоустрій. По-друге, ми з райадміністраціями опитали мешканців будинків, біля яких є кіоски – багато людей як хочуть, так і не хочуть, щоб біля них були кіоски, є багато зауважень. По-третє, найбільше порушень щодо продажу алкоголю саме в МАФах, де вільний доступ, немає належного освітлення. Є зафіксовані факти, і цього ніхто не може заперечити. Наша позиція полягає у тому, що ми проти споювання мешканців міста алкоголем. Що в цьому поганого? А ГО “Я – львів’янин” займається шантажем”, – пояснює директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич.

Чиновниця розповіла, що, ймовірно, частині кіосків договори продовжать. Якщо ж у міській раді цього не зроблять, підприємці погрожують найближчим часом розбити на площі Ринок наметове містечко і розпочати голодування, бо переконані, що у Львові відбувається цілеспрямоване знищення малого бізнесу. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7735 / 1.55MB / SQL:{query_count}