Нове життя львівського цирку

Реконструкція цирку-погорільця на фініші. У березні його планують відкрити для відвідувачів  

Реконструкція цирку-погорільця на фініші. У березні його планують відкрити для відвідувачів  

Понад три місяці триває оновлення львівського цирку, який наприкінці березня 2011-го сильно пошкодила пожежа. Від початку листопада минулого року за виділені державою гроші майстри перекрили дах будівлі, замінили внутрішню частину купола та манеж, відреконструювали глядацький зал і фойє на другому поверсі. Зараз тут завершують монтаж сучасної системи пожежогасіння та світлового обладнання.

“Тепер кожне приміщення цирку обладнане сучасною системою пожежної сигналізації – автоматичними датчиками, які миттєво реагують на дим та сповіщають про загрозу виникнення пожежі, – зазначає “Пошті” Роман Здреник, комерційний директор цирку.

ДОВІДКА

Львівський цирк – єдиний у Західній Україні. Уночі 23 березня 2011-го через коротке замикання вогонь знищив частину даху та оркестрову ложу цирку. А вода, якою гасили пожежу, залила манеж та зіпсувала інші приміщення. У травні уряд із резервного фонду Держбюджету України виділив 8,7 млн грн. Однак бюрократичні процедури з визначення підрядника та вирішення інших питань затягнулися до осені. 

Після ремонту зал для глядачів не впізнати! Тут тепер нові кольорові крісла, оновлені оркестрова ложа та ложа дирекції, внутрішній купол і манеж. “Раніше від артистів було чимало нарікань на манеж цирку, який був у незадовільному стані. Через нерівну поверхню манежу їм було незручно працювати. Також існував ризик травмування, – розповідає Роман Здреник. – Зараз можемо бути спокійними, адже покриття манежу повністю замінили. Тепер він покритий трьома спеціальними гумовими шарами. Верхній шар – вирівняна гума, так зване каучукове покриття”.

Під час ремонту майстри також замінили систему теплоізоляції цирку й утеплили внутрішню частину купола. Стара дерев’яна підшивка купола прослужила понад сорок років. За словами пана Здреника, відтепер купол зсередини покритий новою перфорованою бляхою.

Повністю відреконструйоване й фойє на другому поверсі. Тут зробили ремонт та поміняли всі вікна на пластикові. З фойє викинули старе опалення і в майбутньому планують замінити його на нове. Однак державного фінансування для цього не вистачить.  

ДО ТЕМИ

Не в найкращому стані й площа перед цирком. За словами Романа Здреника, працівники цирку неодноразово зверталися і до компанії “Онур”, і до ДП “Львівавтодор”, і до міської влади з проханням про її реконструкцію. Однак ці звернення не принесли жодних результатів.  

“Невже керівництву міста й області не буде соромно, коли весною відкриється цирк, розтане сніг, і всі побачать розбиту важкою технікою, розриту і засипану піском площу? – запитує співрозмовник. – Звісно, на реконструкцію площі потрібна немала сума. Маємо надію лише на те, що цю проблему вдасться вирішити в рамках підготовки до Євро-2012. Адже вул. Городоцька – магістральна”. 

Грошей, виділених державою на ремонт цирку, бракує не лише на встановлення опалювальної системи. За словами співрозмовника, об’єм робіт після пожежі виявився значно більшим, аніж очікували. 

“До прикладу, гроші дали на заміну кабелів, що вигоріли. Однак, коли ми почали їх демонтаж, виявилося, що внизу вони теж вже не нові, і їх треба замінити”, – додає він.

Ще одна проблема, яку доведеться вирішувати власним коштом, – ремонт чоловічих туалетів. За словами комерційного директора, вони були в жахливому стані через стічні води зі Свято­юріївської гори. Майстри вже приступили до їхньої заміни. Де шукати гроші на ці роботи, співрозмовник  наразі не знає. Однак він певен: із часом усі проблеми вдасться вирішити. 

“Ми розглядаємо альтернативні варіанти з відтермінуванням оплати  будівельним організаціям, які будуть готові нам допомогти. Спершу ми б заплатили частину коштів, а решту – вже коли запрацює цирк, – каже Роман Здреник. – Хотілося б весною відремонтувати ще й фасад цирку, щоб він гармоніював із новими вікнами. Це потребує немалих грошей, однак, думаю, нам це під силу”.

Точної дати відкриття цирку після ремонту комерційний директор не називає. “Ми не можемо глядачеві показати незавершені роботи, тому точної дати відкриття цирку я назвати не можу. Але ми поставили перед собою мету – відчинити двері цирку вже в березні. Адже без концертної програми цирк фінансово обезкровлений”, – акцентує співрозмовник.  

Попри те, що у будівлі  ще тривають роботи, Роман Здреник запевняє: незабаром тут знову вируватиме життя, а концертні програми тішитимуть львівських глядачів та гостей міста. 

“Львівський цирк – основ­не місце не лише для власне циркових програм, але й для проведення концертів. Сподіваємося, що цирк й надалі буде перлиною Західної України у розважальному плані. Навіть зараз вже маємо чимало концертних пропозицій. Ми втратили рік роботи, люди втратили певні приємні моменти. Але, звісно, будуть і здобутки. Перші – це те, що ви бачите зараз. А прекрасні програми і концерти ще попереду. Певен: глядач буде приємно здивований оновленим цирком”, – резюмує співрозмовник.   

1.jpg 

Відреконструйований купол 

2.jpg 

Глядацький зал тепер сповнений яскравими кольорами 

3.jpg

Нові крісла у глядацькому залі 

4.jpg 

Фойє на другому поверсі  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8038 / 1.6MB / SQL:{query_count}