Гроші на пам’ятки

Цьогоріч у Львові відновлять костел кларисок, вежу ратуші та завершать реставрацію палацу Любомирських

Цьогоріч у Львові відновлять костел кларисок, вежу ратуші та завершать реставрацію палацу Любомирських

Міський виконком передбачив у бюджеті розвитку Львова-2012 чотири  мільйони гривень на реставрацію колишнього костелу кларисок на площі Митній, 1, де сьогодні розташований музей Пінзеля. 

За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, першочергової реставрації потребує дах костелу.  

“Ще чотири роки тому був розроблений кошторис на реставрацію фасаду і даху костелу кларисок. Але вдалося відновити лише невелику частину даху, решта не було зроблено, – розповіла Лілія Онищенко. – В бюджет заклали гроші на основі попередньої кошторисної документації. Тоді на реставрацію пам’ятки, згідно з проектом, потрібно було 4 млн грн. Однак тепер проектно-кошторисну документацію треба коригувати”. 

ДОВІДКА

У 2012 р. відновлять також пам’ятки архітектури ХХ ст. – адмінспоруду на вул. Саксаганського, 13. На роботи передбачено 1 млн 445 тис. грн, зокрема 420 тис. грн за виконані роботи торік. Ще 1,6 млн грн передбачено на реставраційні роботи фрагментів стіни Високого Замку і на коригування проектно-кошторисної документації, 100 тис. грн – на виготовлення скульптури Глорії і двох скульптур Путті на пл. Ринок, 3. Крім того, цьогоріч відремонтують дах Порохової вежі за 1 млн грн.  

Як зазначила Лілія Они­щенко, цьогоріч гроші передбачені на реставрацію вежі ратуші, фасаду церкви Івана Хрестителя на пл. Старий ринок, даху костелу Стрітення Господнього на вул. Винниченка, храму Святої Трійці на вул. Тершаковців та фасадів палацу Любомирських на площі Ринок, 10, та на вул. Руській, 10. 

Також, за словами чиновниці, у бюджеті розвитку-2012 заклали гроші на відновлення балконів і програму співфінансування реставрації дерев’яних вікон та брам спільно з німецьким інститутом GIZ, на впорядкування кількох площ та внутрішніх двориків.

Остаточно ухвалити рішення про реставрацію цих пам’яток депутати ЛМР повинні на сесії 16 лютого. 

“Ми намагалися закласти в бюджет гроші на відновлення тих пам’яток архітектури, які “кричать” про реставрацію. Звичайно, що цих грошей недостатньо, – каже Лілія Онищенко. – Як кожного року, маємо надію, що нам виділять гроші з державного бюджету”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8398 / 1.55MB / SQL:{query_count}