Земельний розпродаж-2012

Цього року у Львові планують продати невеликі ділянки площею від 5 до 20 соток. На 28 лютого запланували перший земельний аукціон

Цього року у Львові планують продати невеликі ділянки площею від 5 до 20 соток. На 28 лютого запланували перший земельний аукціон

Виконавчий комітет Львівської міськради днями розглянув проект бюджету розвитку міста на 2012 рік. Під час обговорення пропозиції міського голови члени виконкому внесли зміни у дохідну частину бюджету. Зокрема, надходження від продажу землі збільшили до 174 мільйонів гривень. За словами Михайла Бокала, начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міськради, такого прибутку вдасться досягнути, продаючи малі земельні ділянки, адже на них у Львові є непоганий попит. 

ДОВІДКА

Вартість найдорожчої ділянки, яку місто продало прямим продажем без аукціону торік, на просп. Чорновола, 2, становила 1800 грн за метр квадратний. Вартість одного квадратного метра землі під промисловість – 200-300 грн, під індивідуальне будівництво – 700 грн, під багатоповерхове будівництво – 500-600 грн. Середня ціна ділянок під багаторівневі паркінги на Сихові – від 350 грн за метр квадратний. 

“Зараз працюємо лише з тими ділянками, які люди хочуть придбати. Тому цьогоріч сподіваємося продати найбільше ділянок, – каже Михайло Бокало. – Якщо до 2008-го купували здебільшого ділянки великі, то нині потенційні покупці цікавляться землею незначної площі. Так, на сесії 26 січня ми прийняли ухвалу з продажу шести земельних ділянок: на вул. Шевченка, на Сихові, на Трускавецькій, на Рудницькій. Із них три ділянки площею по сто квадратних метрів під тимчасові будівлі – павільйончики”. 

Як розповів посадовець, на малі ділянки в управлін­­ні продаватимуть й право оренди, ціна на яке вдвічі менша, ніж на право власності. А така пропозиція є вигідною для орендаря, вважає чиновник. Загалом, цьогоріч від оренди землі планують заробити 125 млн грн, що на 30 млн грн більше, ніж  у 2011-му. На 9 млн грн більшим, аніж торік має бути прибуток від земельного податку. 

“Вважаю, що плани є реальними. Адже в 2012-му ми надалі передбачаємо пільгу 60% на оренду землі. Оскільки грошова оцінка в нас дуже висока, будемо вводити її поступово, – зазначив Михайло Бокало. – На сесію, яка відбудеться 16 лютого, ми підготували проект ухвали про 60% пільги. Але зобов’язуємо, щоб усі підприємства перейшли на нову грошову оцінку.

КОМЕНТАР

Яромир Самагальський, голова депутатської комісії з питань фінансів та планування бюджету Львівської міськради:

- Вважаю, що заявлена на виконкомі цифра доходів від продажу землі - 174 млн грн, є нереальною планкою, зокрема, з двох причин. По-перше, це стагнація на ринку. Сьогодні земля не так активно продається, на неї немає попиту. По-друге, коли земельні ділянки продаються з аукціону, до прикладу за кордоном, покупець має преференції. Якщо він виграв аукціон, влада допомагає йому з дозволами, інфраструктурою. Тобто, сприяє тому, щоб власник міг швидко інвестувати гроші в будівництво. У нашої виконавчої влади, на жаль, немає волі, щоб підготувати земельні ділянки до продажу належним чином.  

Нагадаємо, вже 28 лютого у Львові відбудеться перший аукціон із продажу землі, на якому виставлять 17 ста­рих та чотири нові ділянки загальною вартістю 170 мільйонів гривень. Уперше на аукціоні продаватимуть ділянки на вул. Полуботка – вул. Соняшникова – під багаторівневий паркінг, вул. Паровозна, 9 – вул. Яворницького – під індивідуальне будівництво, вул. Дж. Вашингтона, 3 – вул. Зелена – під станцію техобслуговування, та вул. Наукова – під комерційне будівництво. Ціна кожної з них становить менш ніж мільйон гривень.

За словами Михайла Бокала, на всі нові ділянки вже є по 2-3 претенденти, тому, ймовірно, їх вдасться продати. 

“Також цікавляться ділянками старими – на вул. Трускавецькій, для будівництва офісних та складських будівель, та на вул. Шевченка під промислову зону, – розповідає чиновник. – До інших ділянок наразі інте­ресу ніхто не виявляв, однак маємо надію, що цьогоріч вдасться продати землю на вул. Кульпарківській, біля “Леополіса” та біля “Південного”. Проблема в тому, що ці ділянки великі – 3-5 га кожна, і найменша з них коштує від 20 млн грн.  

Як зазначає чиновник, торік місто отримало значний прибуток від оренди та земельного податку, а продаж землі – провалило. 

“За 2011 рік до міського бюджету від оренди землі надійшло понад 95 млн грн, що на 7 мільйонів більше, ніж планувалося, – каже  Михайло Бокало. – Заробивши 61 млн грн, ми перевиконали план зі земельного податку на 10 млн грн. Це пов’язано з тим, що ми ввели в дію нову грошову оцінку. Відповідно, зросли показники до міського бюджету. 

Натомість план із продажу земельних ділянок торік вдалося виконати лише на 11%. Так, із запланованих 160 мільйонів всього від продажу надійшло 18,5”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7840 / 1.59MB / SQL:{query_count}