Морозильники на колесах

Громадський транспорт у Львові не витримує морозів, що суттєво збільшує інтервали руху на маршрутах. Є й позитивна новина -  невдовзі перевізники докуплять великі автобуси

Громадський транспорт у Львові не витримує морозів, що суттєво збільшує інтервали руху на маршрутах. Є й позитивна новина -  невдовзі перевізники докуплять великі автобуси

Попри запровадження нової транспортної мережі, в місті досі немає чітких інтервалів руху громадського транспорту. На вулиці лютує холод, а львів’яни змушені довго мерзнути на зупинках, щоб дістатись додому чи на роботу. Натомість перевізники запевняють, що у всьому винні морози, через які чимало автобусів щодня ламаються та сходять із рейсів. 

Несправності через морози

Зимова холоднеча суттєво вплинула на міські громадські автобуси. Через морозну погоду щодня з маршрутів з’їжджає чимало машин. Це спричиняє значні незручності для пасажирів, які змушені довго чекати на зупинках. За словами Івана Велійки, директора ТзОВ “Міра і К”, уже через півтори години після виходу автобусів на маршрути частина з них ламається і сходить із лінії через низьку температуру повітря.  

“На нашому підприємстві в найбільш морозні дні на лінію виходить 88% автопарку. Однак через півтори години через мороз із лінії з’їжджає чимало автобусів, – каже Іван Велійка. – Якщо порахувати кількість машин, що виїхали на лінію вранці, і кількість пропущених рейсів (коли автобуси сходили з маршрутів через великий мороз), коефіцієнт відпрацювання становить 0,75. Тобто якщо на маршруті за день мали відпрацювати десять машин, то повністю відпрацювало 7,5 машини.  

Однак, як розповів Іван Велійка, заморожені автобуси відразу розігрівають і знову випускають на лінію.

Окрім несправностей, що виникають через низьку температуру, в парку підприємства “Міра і К” простоюють машини з іншими технічними поломками, але їх небагато.

“Сьогодні в нас стоять чотири автобуси, в яких вийшли з ладу двигуни. Зараз здійснюється їх капітальний ремонт. У парку є також автобус зі зламаною коробкою передач”, – зазначив Іван Велійка. 

Великим радіальним автобусам підприємства АТП-1 мороз дошкуляє трошки менше. За словами Андрія Тимчини, у морозні дні з рейсу з’їжджає три-чотири автобуси, які швидко розігрівають у парку й одразу ж випускають на маршрут. Здебільшого мороз спричиняє несправності так званих “гармошок” у цих автобусах. Окрім того, на АТП-1 уночі чергують водії, які періодично розігрівають машини, щоб вони не замерзали.

Натомість більшою проблемою для великих автобусів є технічні неполадки. Як розповів Андрій Тимчина, через  такі несправності вчора на лінію не вийшло 12 автобусів. Половина з них очікує на ремонт на території львівського автобусного заводу, ще половина – в парку АТП-1. Однак, за словами Андрія Тимчини, вчора на маршрутах було на три автобуси більше, аніж позавчора. Їх вдалося відремонтувати.  

ДО ТЕМИ

Про холод у салонах

Пасажири львівських маршруток часто скаржаться, що в салонах міського транспорту не тепліше, ніж надворі. За словами Івана Велійки, причиною холоду в маршрутках є неякісні системи обігріву, встановлені в них. Натомість у великих радіальних автобусах проблем з опаленням у салонах не виникає, запевняє Андрій Тимчина. “Значна перевага великих автобусів у тому, що пічки тут функціонують справно і зігрівають пасажирів, — зазначив Андрій Тимчина. — Я ще жодного разу не чув скарг на те, що в салонах цих автобусів холодно”.  

Проблемні інтервали руху

За словами Андрія Білоуса, заступника начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міськради, працівники управління перевіряють дотримання інтервалів руху водіям і при виявленні порушень складають акти, які відправляють перевізникам. На сьогодні заактовано близько двохсот таких порушень. На цьому вплив на приватних перевізників міської ради закінчується. 

На підприємстві “Міра і К” у морозні дні за дотриманням інтервалів руху слідкують самі водії.  

“Ми інструктуємо водіїв, щоб у випадку, коли з лінії сходять машини, вони передавали один одному мобільними телефонами інформацію про відсутність на маршруті певної кількості автобусів, — розповів Іван Велійка. — Якщо вони мають інтервал руху сім хвилин, розтягують його до 12 хвилин. Цю проблему водії врегульовують між собою. Натомість випадків самовільних порушень інтервалів руху водіями, за словами Івана Велійки, немає. Якщо всі машини вийшли на лінію і працюють, вони не можуть не дотримуватися графіка”.

Нові старі автобуси

Щоб забезпечити дотримання чіткого інтервалу руху, львівські перевізники докуповуватимуть низькопідлогові автобуси. За словами Івана Велійки, підприємство “Міра і К” упродовж першого кварталу 2012 року планує докупити великі вживані автобуси.

“Оскільки міський голова Львова Андрій Садовий поставив перед нами завдання перейти на низькопідлоговий транспорт, будемо його виконувати і купувати такі машини. На жаль, новими вони не будуть, бо новий такий автобус українського виробництва коштує понад 1 млн грн, а іноземного виробництва – 210-230 тис. євро. Купувати такі автобуси за вартості проїзду дві гривні  для нас нереально, тому плануємо закупити за кордоном автобуси, які вже були у вжитку.

На радіальних маршрутах рухомий склад вже суттєво оновили. Як розповів Андрій Тимчина, лише на маршруті 4А, що курсує із Сихова, зваживши на перерозподіл пасажиропотоку, кількість автобусів збільшили зі семи до п’ятнадцяти.

“Радіальні маршрути популярні серед львів’ян, адже тут діє трансферний квиток, що дозволяє зекономити гроші, — зазначив Андрій Тимчина. – Надалі плануємо збільшувати кількість автобусів на інших радіальних маршрутах”.

За словами Андрія Білоуса незабаром великі автобуси з’являться й на хордових маршрутах.

“Уже до кінця місяця ми будемо відкривати деякі хордові маршрути з такими машинами. Зараз ведемо перемовини щодо кількох хордових маршрутів, де до кінця місяця працюватимуть тільки низькопідлогові машини”, – каже посадовець мерії. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7915 / 1.6MB / SQL:{query_count}