Стара й нова реставрація

Цьогоріч у Львові планують відновити музей Пінзеля та вежу ратуші

Цьогоріч у Львові планують відновити музей Пінзеля та вежу ратуші

Навесні в нашому місті розпочнеться новий реставраційний сезон, в рамках якого Львів продовжить співпрацю з німецьким інститутом GIZ та польськими фахівцями. В управлінні охорони історичного середовища запланували не лише завершити відновлення, розпочате торік, але й реставрувати інші архітектурні пам’ятки. 

За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони  історичного середовища Львівської міської ради, говорити про конкретні реставраційні проекти поки рано. Річ у тім, що сума коштів на відновлення пам’яток стане відома лише тоді, коли депутати затвердять міський бюджет розвитку на 2012 рік – у середині лютого. Попри це, управління охорони історичного середовища міськради вже подало перелік об’єктів, які потрібно відновити у 2012-му. 

КОМЕНТАР

Андрій Салюк, голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури:

- Конкретного переліку об'єктів, які потребують відновлення, оголошувати не буду. Передусім слід відновити свідомість людей, які за це відповідають. Свого часу я активно відстоював реставрацію будинку Шульц-Вольфовичів, про що зараз шкодую. До реставрації пам'ятка була більш справжня та натуральна, натомість зараз виглядає, як новотвір. Якщо у 2012-му будуть кошти на збереження архітектурної спадщини, їх треба витратити на детальне вивчення реального стану пам'яток у Львові, щоб знати, які об'єкти є первинними у списку на реставрацію.

“Ми подали кілька об’єктів, які, на нашу думку, мають обов’язково бути зроблені цього року. Йдеться про музей Пінзеля на площі Митній та житловий будинок на вул. Краківській, 14, до якого прилягає вівтар Голгофа, – каже Лілія Онищенко. – Маємо також завершити відновлення палацу Любомирських на площі Ринок, 10,

– цьогоріч треба реставрувати фасад палацу від вул. Руської. Хотілося б відреставрувати й вежу ратуші, однак не знаємо, чи вдасться нам це зробити”.

За словами Лілії Онищенко, у планах управління також відновити низку балконів та реалізувати проект облагородження площі Арсенальної, конкурс на яку провели минулого року. 

Плідною, як і торік, буде співпраця з інститутом GIZ. Цьогоріч у рамках співпраці з німецькими фахівцями місто реставруватиме дерев’яні елементи, балкони та реалізовуватиме проект на площі Арсенальній. 

“Разом із GIZ цьогоріч зробимо один або два фасади будинків, але наразі ще не визначили який, – каже Лілія Онищенко. – Цього року будемо також продовжувати програму реставрації дерев’яних елементів – вікон і брам. В управління вже надійшло 390 звернень від мешканців, які б хотіли долучитись до програми. Однак точного переліку робіт у співпраці з GIZ ми ще не затвердили”.

У 2012-му місто продовжить реалізацію проектів спільно з польськими реставраторами. За словами Лілії Онищенко, в рамках спів-праці з польськими фахівцями завершать реставрацію вівтаря Голгофа, стінопису у Вірменській церкві та стінопис на вулиці Винниченка, а також  реставрують ще шість надгробків на Личаківському цвинтарі. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7859 / 1.56MB / SQL:{query_count}