Бездипломні чиновники

У Львівській міській раді оголосили результати перевірки дипломів 

У Львівській міській раді оголосили результати перевірки дипломів 

Упродовж чотирьох місяців на доручення Андрія Садового відділ кадрів перевіряв дипломи всіх чиновників міськ­ради. Масову перевірку влаштували після того, як влітку виявилося, що тодішній начальник міського управління освіти Володимир Огура мав підроб­лений диплом. 

Працівники відділу кадрів надсилали відповідні запити у виші, де, згідно з документами, навчалися посадовці. Відтак з навчальних закладів надходили відповіді з підтвердженням достовірності або неправдивості документів про освіту.    

– Для нас дуже важливо, щоб освіта людей, які працюють у Львівській міській раді, відповідала посаді, яку вони займають і вимогам до цієї посади, – зазначила Галина Бордун, в. о начальника відділу кадрів ЛМР. – Наскільки мені відомо, крім Львівської міської ради, жодні органи місцевого самоврядування таких перевірок не здійснювали.

КОМЕНТАР

Галина Лемішко, речник ГУ МВСУ у Львівській області:

- На сьогодні у кримінальній справі у зв'язку з підробленим дипломом Володимира Огури ще триває розслідування. Кримінальну справу порушено за статтею 358 частиною 1 Кримінального кодексу Україну (підроблення документів). Призначено низку додаткових експертиз, результати яких слідчі очікують найближчим часом.  

За словами Галини Бордун, у результаті перевірки виявилося, що фальшивими є дипломи семи чиновників міської ради. Зокрема, не підтвердився факт навчання заступника начальника управління природних ресурсів ЛМР Ігоря Гуменчука, керівника відділу експлуатації житлового фонду міськради Богдана Петраша, а також працівників управління соцзахисту: Любові Зварич, Ірини Людко, Ганни Гордій, Лариси Міллер та Лариси Мороз.

Попри те, що навчальні заклади не підтвердили правдивості дипломів цих чиновників, багатьох звільняти не довелося. Адже, за словами Галини Бордун, більшість власників фальшивих дипломів під час перевірки самі написали заяви на звільнення.

– Дані про достовірність дипломів працівників під час перевірки проходять три рівні контролю. Кожен підрозділ отримував інформацію про своїх працівників і надсилав її у відділ кадрів, – розповіла Галина Бордун. – Ситуація розвивалася таким чином, що коли ми розіслали запити до навчальних закладів, працівники зрозуміли, що відбувається, і самі звільнялись із займаних посад. 

Фальшиві дипломи виявили в основному в чиновників, які навчались у вишах у 1980-х роках. Натомість усі працівники, які влаштувалися до міськ­ради впродовж останніх років, мають правдиві дипломи.

– Дуже приємно, що з працівниками Львівської міськради, яких прийняли на роботу з 2006 року, не було жодного прецеденту з фальшивим дипломом, – зазначила Галина Бордун.

Щоправда, ще п’ять навчальних закладів досі не подали підтвердження достовірності дипломів їхніх  випускників. “Йдеться про Тюменське вище військове інженерно-командне училище, Вище військове училище в Тольятті, а також про вищі училища Одеси та Сімферополя та Український заочний економічний інститут, – зазначила Галина Бордун. – Коли ми не отримали відповіді з цих навчальних закладів, надіслали запит повторно. Однак жодної інформації про достовірність дипломів звідти не надійшло й досі”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8002 / 1.56MB / SQL:{query_count}