Заблокований квиток

Сьогодні депутати міськради вирішать, чи впроваджувати у львівському транспорті електронний квиток

Сьогодні депутати міськради вирішать, чи впроваджувати у львівському транспорті електронний квиток

Нова транспортна мережа – не остання новація від управління транспорту та зв’язку Львівської міськради. Незабаром львів’ян очікує ще одне ноу-хау  – елект­ронний квиток, який успішно функціонує в більшості європейських міст. Однак доля львівського електрон­ного квитка в руках міських обранців, які сьогодні на сесії мають вирішити – бути нововведенню чи ні. Досі більшість у ЛМР вже кілька разів голосувала проти.

Для впровадження системи єдиного електронного квитка міськрада планує створити спільне підприємство з іноземним інвестором – компанією “Ригас Карте”, яка успішно запровадила нововведення у столиці Латвії і готова допомогти Львову. 

Однак, щоб створити підприємство, потрібна підтримка депутатів Львівської міської ради, які вже п’ять місяців поспіль не голосують за створення “Леокарду”. Торік на сесії міської ради 

29 грудня більшість не підтримала систему електронного квитка: “за” проголосували лише 28 зі 45-ти необхідних. Сьогодні ж міські обранці пов­торно розглядатимуть проект спільного підприємства для запровадження електронного квитка. Та чи проголосують вони за створення “Леокарду” цього разу?

За словами Руслана Кошулинського, голови фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді, на сьогоднішній сесії “Свобода” знову не голосуватиме за “Леокард”, бо чиновники не подали економічного обґрунтування нововведення, відтак це питання розглядатимуть на інших голосуваннях. 

КОМЕНТАР
Іван Келійка, директор ТзОВ "Міра і К":
- Загалом, ідея введення системи електронного квитка у Львові хороша, однак її втілення матиме позитивні результати лише за умови чіткого врегулювання економічної складової. Йдеться про те, щоб тариф на перевезення пасажирів був економічно вигідним і сприятливим для розвитку транспортного підприємства. Наразі питання введення електронного квитка доволі сире. Адже нас поки що ніхто з ним не ознайомив. Ми не знаємо, ані як саме діятиме система, ані за чий рахунок буде закуповуватись обладнання, ані як саме гроші надходитимуть на рахунок підприємства та як підприємство зможе їх контролювати.   
“Інформація, якою я сьогодні володію: потрібно з бюджету міста виділити близько 40 млн грн  для спільного підприємства. Натомість ще ніхто не поінформував щодо збільшення чи зменшення вартості проїзду, – розповів Руслан Кошулинський. – Зважаючи на те, що більша частина мешканців Львова сьогодні на межі або за межею бідності, нас турбує, що із введенням таких новацій може підвищитись вартість проїзного квитка. Допоки виконавчі органи влади не обґрунтують покращення якості і комфорту перевезень у Львові з введенням таких новацій, доти наша фракція голосувати за електронний квиток не буде”.
Натомість міські чиновники запевняють; впровадження електронного квитка до збільшення оплати за проїзд не призведе. За словами Андрія Білоуса, заступника начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради, електронний квиток буде коштувати стільки ж, скільки й тариф на перевезення — так само, як зараз коштує квиток паперовий.
Якщо ж депутати вкотре не проголосують за створення спільного підприємства, Львів ризикує не встигнути запровадити електронний квиток до Євро-2012, як планували раніше. Річ у тім, що для облаштування центрального офісу, закупівлі та встановлення обладнання потрібно приблизно чотири місяці. Попри це, чиновники запевняють, що від ідеї обладнати львівський транспорт електронним квитком не відступлять.
“Якщо депутати не проголосують за створення “Леокарду”, ми будемо знову і знову порушувати це питання, — каже Андрій Білоус. — Запровадження електронного квитка потрібне Львову й мешканцям”. За словами посадовця, електронний квиток вигідний та зручний у користуванні. “Це єдиний квиток на всі види транспорту, який дозволяє вести гнучку тарифну політику та надає пасажирам можливість робити одну безкоштовну пересадку. Ще одна перевага квитка в тому, що він пришвидшує процес посадки і висадки пасажирів”, – зазначив “Пошті” чиновник.
Як розповів Андрій Садовий, міський голова Львова, електронний квиток допоможе навести лад із грошима, що надходять від перевезень. З електронним квитком вони автоматично надходитимуть на рахунки підприємств.
“З упровадженням системи єдиного електронного квитка в нас буде чіткий облік всіх коштів, – каже Андрій Садовий. – Як показує практика Риги, введення електронного квитка збільшило надходження коштів на 25%. Ціна квитка при цьому не змінюється, а гроші з тіні виходять у білий обіг”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8835 / 1.58MB / SQL:{query_count}