Львів у борговій кабалі

Кошти з міського бюджету розвитку-2012 здебільшого витратять на погашення боргів за минулі роки. Депутати заговорили про альтернативні рішення 

Кошти з міського бюджету розвитку-2012 здебільшого витратять на погашення боргів за минулі роки. Депутати заговорили про альтернативні рішення 

Міські чиновники та депутатський корпус міськ­ради зараз активно готують остаточний проект бюджету розвитку Львова-2012. Зокрема, впродовж наступного тижня вони проведуть бюджетні слухання, а до 15 лютого мають остаточно затвердити доходи та видатки цьогорічної скарбниці розвитку Львова.   

Наразі матеріали про видатки на потреби міста ще не готові. Натомість чиновники визнають: першочерговим завданням, яке повинен виконати цьогорічний бюджет розвитку, є відшкодування боргових зобов’язань. До речі, аналогічна ситуація була й торік.  

“Через те, що є дуже багато заборгованості, бюджет розвитку доволі складний для виконання, – розповіла учора “Пошті” Христина Пак, завідувач сектору супроводу інвестиційних проектів департаменту економічної політики Львівської міської ради, – Сьогодні наше пріоритетне завдання – забезпечити повернення боргів підрядникам та гарантійні зобов’язання міської ради по кредитах ЄБРР, та кредитах, які брали наші ЛКП. А вже тоді можна буде дивитись, що ми зможемо забезпечити на розвиток”.

Як розповів “Пошті” Андрій Стецьків, член комісії економічної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішніх відносин Львівської міської ради, цьогорічний бюджет розвитку здебільшого піде на погашення боргів, а їх у 2012-му треба повернути чимало.

“Цього року Львів має обов’язково повернути 92 млн гривень муніципальної позики, яку місто брало ще в 2006 році. Також маємо повернути позику 18 мільйонів гривень на закупівлю автобусів. Однак, можливо, вона буде розструктуризована, — розповів Андрій Стецьків, – Маємо також борги “Львівводоканалу”, пов’язані з позикою Міжнародного банку реконструкції та розвитку – орієнтовно 50 мільйонів. Відтак, доходи, які заплановані, заледве перекриють видатки. Зараз навіть постало питання про те, щоб взяти ще одну позику”. 

Попри те, що запитів на видатки від управлінь Львівської міськради ще не надходило, за словами Христини Пак, важливими є витрати на міжнародні проекти.

ДО ТЕМИ

Нагадаємо, що загальний обсяг доходів міського бюджету-2012 затверджено у розмірі 2 млрд 424 млн 462,1 тис. грн, тоді як видатки становлять 2 млрд 497 млн грн. Так, загальний фонд міського бюджету становить 1 млрд 502 тис. 218,9 грн, бюджет розвитку – 204 млн 789 тис. грн. 

“Гадаю, обов’язковим є питання співфінансування, адже Львів — учасник багатьох проектів Євросоюзу та інших міжнародних організацій, які вимагають співфінансування з міського бюджету, а це дуже важливо, – зазначила Христина Пак. 

Задля збалансування видаткової та прибуткової статей бюджету розвитку, за словами Андрія Стецьківа, міським чиновникам слід вдаватись до альтернативних рішень і врегульовувати проблеми міської господарки коштом інвесторів. 

“Багато проблем Львова, які вимагають вирішення і вкладання фінансів, можна вирішувати через пошук інвесторів. Зокрема, зараз у Львові потрібно владнати проблему Грибовицького сміттєзвалища і теплопостачання (враховуючи те, що газ дорогий, треба шукати альтернативні види палива), – каже Андрій Стецьків, – Однак, я б розглядав вирішення проблем виключно за гроші інвесторів, адже це прибуткова справа. Якщо добре попрацювати з інвестором, він буде в цьому зацікавлений”.

До слова: доходи в цьогорічному бюджеті розвитку заплановано більші, ніж торік. Якщо в минулому році від продажу землі, майна та єдиного податку місто заробило більш ніж 130 мільйонів гривень, за словами Христини Пак, на наступний рік можна очікувати орієнтовно 65-70 мільйонів гривень від єдиного податку, приблизно 50-60 мільйонів від продажу комунального майна та близько 70 мільйонів – від землі. Однак, це лише орієнтовні цифри.

Загалом в 2011-му від продажу землі до міської скарбниці надійшло всього 18 мільйонів гривень. Якщо в ратуші пояснюють це несприятливою економічною ситуацією, коли підприємства не мали змоги купувати землю на аукціоні, за словами Андрія Стецьківа, малі доходи – провина чиновників. 

“Треба розглядати якісніші варіанти продажу, щоб вони справді продавались по хорошій ціні, – акцентує Андрій Стецьків, – Минулого року від продажу землі в міську казну надійшло всього 18 мільйонів гривень. Як на мене, це просто неякісна робота чиновників, які не вишуковують можливості збільшувати доходи бюджету розвитку. Те саме стосується і продажу майна”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7648 / 1.58MB / SQL:{query_count}