Марафет для доріг

Цьогоріч у Львові планують завершити ремонт доріг уздовж двох трамвайних маршрутів, налагодити транспортні розв'язки та побудувати трамвайну колію на Сихів

Цьогоріч у Львові планують завершити ремонт доріг уздовж двох трамвайних маршрутів, налагодити транспортні розв'язки та побудувати трамвайну колію на Сихів

Торік Львів активно поринув у дорожні ремонтні роботи. З одного боку, у 2011-му місту загалом вдалося капітально відремонтувати  понад 1 млн метрів квадратних автошляхів, з іншого – городянам та гостям міста довелося на довгий час змиритися з транспортними незручностями та величезними корками. Богу дякувати, все це якось пережили… Однак, як наголосив “Пошті” Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, на відремонтованих дорогах влаштували якісну основу й шар дорожнього покриття, а також замінили старі комунікації.

Попри те, що в 2011-му коштом міського, державного бюджету та ЄБРР вдалося полагодити чимало магістральних та другорядних  вулиць – Личаківську, частину Городоцької, Пасічної, Чупринки, вул. Мельника, вул. Коновальця і проспекту Свободи – чимало міських доріг ще таки потребують капітального ремонту.    

ДОВІДКА

Торік “нове дихання” отримали вулиці Личаківська, Зелена, пр. Свободи від вул. Городоцької до вул. Гнатюка, вул. Городоцька на відрізку від церкви св. Анни до церви свв. Ольги та Єлизавети і на ділянці від вул. Кульпарківської до вул. Кузневича, вулиці Ген. Чупринки, Мельника та Коновальця, частина Пасічної. Однак ремонтні роботи тривали рекордно довго. Спершу дороги обіцяли відкрити восени, згодом терміни завершення ремонтів перенесли до першого снігу, а частину доріг відкрили аж взимку. 

Як розповів “Пошті” Іван Гринда, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку Львівської міськради, у планах чиновників та депутатів відремонтувати у 2012-му коштом держбюджету дві магістральні вулиці, які ведуть до аеропорту: вул. Героїв УПА та вул. Антоновича, полагодити частину вул. Пасічної (до вул. Вашингтона), а також завершити ремонти, розпочаті торік – другу частину вул. Сяйво, вул. Ряшівську та вул. Шевченка.

Щоб реалізувати масштабні плани напередодні Євро-2012, потрібні кошти з бюджету розвитку міської скарбниці-2012. Загалом на ремонт доріг місто планує виділити майже 50 мільйонів гривень.  

“За гроші з міської казни потрібно відремонтувати вул. Лесі Українки, праву сторону пр. Свободи, площу св. Теодора та вул. Лисенка, – розповів Іван Гринда, –  Я особисто вже три роки декларую також ремонт вулиць, якими можна було б оминути центральну частину міста. Наразі першочерговою проблемою є вул. Богданівська”. 

Коштом міського бюджету планують зробити дорожню розв’язку на вул. Городоцькій – вул. Чернівецька, а також на вул. Городоцькій – вул. Шевченка (щоб трамвай міг об’їжджати церкву і театр). 

“Гроші на ремонт автошляхів із міської казни гарантовані. Це цільові кошти, які витрачають виключно на  дороги. Інша справа – якість виконання робіт. Адже торік підрядники затягнули ремонт вул. Городоцької, в результаті чого “Львівелек­тротранс” зазнав шалених збитків. Гадаю, фірма мала б компенсувати місту свою халатність”, – зазначив Іван Гринда. Цьогоріч планують також продовжити будівництво вул. Вернадського до проспекту Червоної Калини, щоб об’єднати вул. Стрийську зі Сиховом. Однак до прийняття бюджету розвитку міста все це – лише напрацювання і пропозиції депутатської комісії. Тим паче, держава досі винна місту декілька сотень мільйонів гривень за минулорічні ремонтні роботи на дорогах. 

ДО ТЕМИ

Коштом ЄБРР в цьому році також заплановано прокласти трамвайну колію на Сихів. Однак і в цьому випадку все залежить від фінансування. За словами Олега Берези, зараз тривають переговори з банком про виділення необхідних грошей.   

“Про конкретний перелік доріг, які місто буде ремонтувати, можна буде говорити лише після прийняття бюджету та затвердження фінансування з держбюджету. Все залежить від прийнятого бюджету  розвитку”, – зазначив “Пошті” Олег Синютка. 

Більш стабільним фінансовим джерелом для ремонту міських доріг уздовж трамвайних маршрутів №2 та №6 є кредитні гроші ЄБРР. Так, із 26 кредитних мільйонів євро Львів уже використав 18. Натомість 8 мільйонів євро місто витратить на завершення ремонту вздовж зазначених маршрутів трамваю.      

“У цьому році плануємо ремонт орієнтовно семи доріг.  Хочемо завершити роботи уздовж трамвайних маршрутів №2 та №6:  вул. Замарстинівська – вул. Хмельницького,  вул. Городоцькій – від церкви св. Анни до Оперного театру, вул. Бандери та вул. Коперника)”, – зазначив “Пошті” Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7994 / 1.58MB / SQL:{query_count}