Гектари непорозуміння

Рішення про офіційну передачу земель львівському іподрому викликало в ратуші скандал 

Рішення про офіційну передачу земель львівському іподрому викликало в ратуші скандал 

Цього тижня депутати офіційно передали львівському іподрому у користування понад 70 га землі біля нового стадіону на вулиці Стрийській. За це проголосували ще наприкінці минулого року, але міський голова наклав на це рішення вето. Райці його днями подолали, однак Андрій Садовий нарікає, що за цим рішенням приховують аферистичні схеми. Відтак це голосування ще більше поглибило конфлікт між керівниками міста та іподрому, який, подейкують, існує вже не один рік. Рішенням міської ради передано ПАТ “Львівський іподром” понад 70 га в оренду на 10 років на вул. Стрийській, 133, для обслуговування будівель та споруд іподрому за рахунок земель сільськогосподарського призначення.

ДО ТЕМИ

Львівський іподром – найновіший в Україні і єдиний на заході країни – є унікальним серед іподромів країн СНД, на якому трав’яна скакова доріжка зроблена за європейським зразком, для проведення випробувань племінних коней верхових пород. У 1987 році, за рішенням Держагропрому СРСР, його було зараховано до п’ятірки провідних іподромів у колишньому СРСР. 

Ділянка, про яку йде мо­ва, – це вся територія, на якій 40 років розташований іподром, пояснює Тарас Васьків, заступник генерального директора іподрому, а тепер цю землю вирішили офіційно на себе оформити в оренду. “З року в рік у нас відбуваються змагання. Цьогоріч у нас було у два рази більше заявок, ніж потрібно. Для того, щоб ми могли зробити хоча б реконструкцію старих конюшень, побудувати нові, нам потрібна ця земельна ділянка. Тим паче, у нас є припис із інспекції з контро­лю з використання земель у Львів­ській області, що ми зобов’язані привести документацію у відповідність до законодавства”, – пояснює Т. Васьків. Однак міський голова категорично проти того, щоб давати іподрому землю в оренду. “Те, з яким поспіхом, без адекватного погодження у відповідних управліннях та департаментах це питання виносилося на останнє засідання міської ради, переконує мене в тому, що відбуваються складні аферистичні схеми, які хочуть позбавити громаду міста впливати на ці процеси. Ваше право долати вето чи ні, але обіцяю вам, що це питання буде ще не раз підніматися, буде дискусійним, ви дізнаєтеся багато цікавої інформації, і, я думаю, деяким колегам буде соромно за ті речі, які ви почуєте”, – заявив на сесії міськради Андрій Садовий, який вважає, що найкраще вирішення питання іподрому – взяти його у комунальну власність.

До проекту ухвали ЛМР щодо користування земельною ділянкою львівського іподрому має зауваження і юридичне управління департаменту містобудування ЛМР. Порушено процедуру оформлення права власності, заявила начальник юридичного управління міськ­ради Гелена Пайонкевич. 

Т. Васьків усі закиди відкидає: “Це все вигадані речі. Уся документація, яка була підготовлена, пройшла  погодження. Це вже політичне питання. Якби не було хоч одного погодження, то ніколи б у житті це питання не було б винесене на порядок денний сесії”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8568 / 1.55MB / SQL:{query_count}