Скарбниця виживання, а не розвитку

Серед ризиків кошторису Львова-2012 – бюджетникам забракне грошей на зарплати за два місяці

Серед ризиків кошторису Львова-2012 – бюджетникам забракне грошей на зарплати за два місяці

У 2012-му Львів буде економити на всьому, де лиш можна, адже цьогорічний бюджет, який ухвалили цього тижня, один із найгірших за останні роки. Передусім міські чиновники нарікають, що грошей катастрофічно не вистачатиме на медицину, освіту та спорт. Із комунальним господарством було чи на найгірше: з Києва “спустили” цифру наполовину меншу, аніж місто мало торік!

За деякими даними, на зарплату освітянам та медикам може не вистачити грошей орієнтовно на 1,5 місяця (це приблизно недофінансовані 46,7 млн грн).

“Скільки я працюю, такого ще не бачив. Щоб такі суми не додавали у фонд зарплати, щоб ми не могли виділити достатньо коштів на ЖКГ”, – поскаржився  на сесії ЛМР директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук. За його словами, якщо врахувати пропозиції усіх відділів і управлінь ЛМР до проекту бюджету на 2012 рік, то слід було б приймати у 2,2 раза більший бюджет, аніж маємо сьогодні. 

У ратуші нарікають, що про жоден розвиток освіти чи медицини в місті цього року навіть не може йти мови (!), а гроші, виділені на делеговані державні повноваження, не забезпечують фактичну потребу більше як на 100 млн грн. У кулуарах міської ради подейкують, що в Києві заклали гроші тільки до парламентських виборів восени.

ДОВІДКА

Загальний обсяг доходів міського бюджету на 2012 рік затверджено у розмірі 2 млрд 424 млн 462,1 тис. грн, тоді як видатки становлять 2 млрд 497 млн грн. Так, загальний фонд міського бюджету становить 1 млрд 502 тис. 218,9 грн, бюджет розвитку – 

204 млн 789 тис. грн. 

“Кабмін рахує цифри за оцінкою кількості дітей, які були в навчальних закладах у минулому році. Тобто, ми маємо вчити дітей, які були вчора, – розповіла “Пошті” Катерина Гороховська, начальник управління освіти Львівської міськради. – Ми не маємо грошей на відкриття нових груп у дитячих садках, початкових класів у школах. Цей бюджет розрахований на вчорашню цифру. Сьогодні грошей, які нам дали, вистачить тільки на зарплату, енергоносії і харчування. На утримання закладів освіти ми не маємо жодної копійки”. 

Не краща ситуація і в медицині, каже Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я міськради. “Держава називає цифру, і ми маємо в неї вкластися. Те, що вона недостатня – це факт. Вона, з нашої точки зору, не покриває всіх потреб пацієнтів. Проблеми традиційні: всі нарікають на брак медикаментів. Не поліпшиться і харчування, яке було покращене, але є все ще на низькому рівні. Ми не зможемо також на 100% забезпечити пільгові медикаменти”, – акцентує головний медик міста. 

ДО ТЕМИ

Аби якось місто могло функціонувати, у Львівській міській раді будуть масово скорочувати апарат працівників – задля економії зарплати. Остаточної кількості звільнених ще немає, але на сесії міськради прозвучали приблизні цифри – від 100 до 160 осіб майбутніх безробітних чиновників.  

“Це складний бюджет, це каса з виплати заробітної платні. Такого складного бюджету у Львові ще не було. Якщо подивитись на заробітну платню спеціаліста чи головного спеціаліста, то оклад є меншим, ніж зар­плата прибиральника в ЛКП. Ми хочемо, щоб у міській раді працювали люди, які знають кілька мов, мають великий досвід. Це буде складно забезпечити з тим бюджетом, що ми маємо. Ми будемо до питання бюджету повертатись ще не раз, бо маємо велике недофінансування і гуманітарного блоку, і сфери ЖКГ”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. 

Між іншим, Львів скеровує до державного бюджету вдвічі більше грошей, ніж потім повертається на потреби міста, заявив головний фінансист Львова Олег Іщук. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9138 / 1.57MB / SQL:{query_count}