Наші туристичні принади

До Львова вперше за останні роки приїхало понад мільйон туристів

До Львова вперше за останні роки приїхало понад мільйон туристів

 І хоч не всі іноземці у захваті від деяких наших доріг та не завжди адекватного сервісу в закладах харчування, Львів із кожним роком стає все привабливішим для мандрівників.

Цього року восени в ратуші дослідили думки туристів про місто, щоб дізнатися, хто і чому їде до Львова. Наразі оприлюднено попередні дані анкетування, які свідчать про зацікавлення іноземцями нашою історією та готовність приїхати  успішних грошових гостей, яких нам випаде приймати на Євро-2012.   

Так, понад 50% гостей їдуть до Львова відпочивати, 10% – до друзів та родичів, ще 10% – у справах. Решта – мають інші мотиви, скажімо, з паломницькою метою чи лікуватися. Серед гостей більшість становить молодь від 18 до 30 років, таких 50%. 

– Здебільшого до нас приїжджають люди зі середнім рівнем доходу. Більшість із них – це наймані працівники та студенти, – каже Надія Радіоненко, керівник “Центру розвитку туризму Львова”, який провів опитування.

ДО ТЕМИ

Центр Львова хочуть додатково ознакувати для туристів. “Центр розвитку туризму Львова” має намір у найближчий час ознакувати три об’єкти сакральної спадщини – Вірменську церкву, Катедральний собор та каплицю Боїмів. “Це будуть спеціальні таблиці, які міститимуть коротку інформацію про об’єкт. Вони будуть двома мовами – українською та англійською. Щоправда, коли саме нам вдасться зробити ознакування цих трьох святинь, я не знаю, бо наразі не маємо ні відповідних дозволів, ні коштів. Але ми над цим працюємо”, – зазначила Надія Радіоненко. 

За словами фахівця, все більше людей, які вибирають маршрути мандрів, використовують інформацію з інтернету. “Якщо, за даними наших попередніх досліджень, люди зазвичай використовували інформацію, отриману від друзів чи родичів, то цього року все більше осіб планують подорож з допомогою інтернету. Такою є тенденція і в інших країнах”, – каже Надія Радіоненко. Не змінилися і міста-конкуренти: для українців це Київ, Одеса та Кам’янець-Подільський, а для іноземців – Краків та Прага. 

Попередні дані опитування свідчать про те, що людей, які їдуть до нас відпочивати, передусім цікавлять культура та традиції міста, хоча є туристи, які їдуть просто через те, що для них Львів – це нове місто, у якому вони ще не були, і тут безпечно. У Львові зазвичай іноземці залишаються на три-чотири дні. 

– Найбільше грошей під час подорожей витрачають туристи з Німеччини – в середньому 504 євро, другі у списку росіяни: у них середні витрати 432 євро, треті у рейтингу українці, які в середньому залишають у Львові 257 євро. Найменше витрачають туристи з Польщі. Якщо порівняти ріст витрат усіх гостей, то найбільше грошей залишають росіяни, – розповідає Надія Радіоненко.

“З тих, хто проживає в готелі, кожен третій – іноземець. Третина всіх  туристів –  гості з інших країн. Маємо щороку приріст туристів, ми вже перетнули мільйонну межу”, – радіє в.о. начальника управління туризму ЛМР Галина Гриник.

Наступного року міські чиновники планують пропагувати Львів серед туристів у восьми напрямках: архітектура та історія, мистецтво, духовність, кава і шоколад, пиво та кухня, фестивалі, відпочинок в області та організація ділових зустрічей. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8119 / 1.56MB / SQL:{query_count}