Велокільце у серці Львова

Місто сподівається на гроші від Євросоюзу на реалізацію проекту розвитку велосипедної мережі

Місто сподівається на гроші від Євросоюзу на реалізацію проекту розвитку велосипедної мережі

У Львові до 2019 року, за програмою розвитку велосипедної інфраструктури, мають збудувати 270 км
велосипедних доріжок. Цього тижня затвердили план облаштування велосипедної інфраструктури у Львові по внутрішньому кільцю навколо історичної частини міста. Його розробляли в рамках “Програми першої стадії розвитку велосипедної мережі та супровідної інфраструктури у Львові у 2011 – 2019 рр.”. 
Отож, згідно із проектом, на 2012-й заплановано створення велосипедної інфраструктури вздовж пл. Міцкевича, пл. Галицької, вул. Галицької, братів Рогатинців, Підвальної, Винниченка, М. Кривоноса, Пішої, Сніжної, Звенигородської, Рибної, площ Старий Ринок і Різні та вул. Староміської.
“Цей ескізний проект ми подали на здобуття гранту Євросоюзу в рамках програми транскордонного співробітництва. У березні 2012-го буде відомо, чи Львів отримає кошти. Якщо отримаємо ці гроші, то проект велокільця може бути реалізовано 2012-го – навесні 2013-го”, – каже радник міського голови Львова з питань велоінфраструктури Олег Шмід. 
Приблизна вартість велосипедного кільця навколо історичної частини міста становить 8 млн грн. Консультаційну і технічну підтримку проекту надавали фахівці німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ). 
Як зазначають у ратуші, найшвидше розвитку веломережі варто чекати на вул. Сяйво і Пасічній, і продовження велодоріжки на вул. Липинського та просп. Чорновола. “Нині виконують проект велодоріжок на пр. Свободи. Новий проспект стане вужчий для машин та ширший для велосипедистів, але лякатись не потрібно, адже автомобільні смуги будуть відповідати нормам. Лівий тротуар буде призначений лише для руху велосипедистів і буде захищений гранітними півкулями”, – каже Олег Шмід. 
Як пояснює Олег Шмід, велосипедні знаки ще не встановлені на жодній вулиці, але підрядники – компанія “Онур” – вже підготували трафарет для нанесення велосипедного знака на саму доріжку, проте ці знаки наноситимуть у теплу пору року.
КОМЕНТАР

Мирослав Трофимук, викладач ЛНУ ім. І. Франка, велосипедист:

- Уже років 40 я їжджу Львовом велосипедом. Велорух краще забезпечує свободу та контроль ситуації на дорозі, ніж авто. Останні два-три роки ситуація на дорозі змінилася і власники авто стали набагато толерантнішими до велосипедистів. Також покращилась ситуація з велопарківками, їх встановлюють біля супермаркетів, вишів. Якщо подивитись на європейську практику, то у Кракові центральна частина міста закрита, нею курсують лише міський електротранспорт та велосипедисти. Якщо облаштують велодоріжки в історичній частині Львова, то це покращить рух, проте облаштування велодоріжок на старих вулицях не дуже й змінить велорух, адже дороги вузькі і потік машин залишиться таким же.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7644 / 1.56MB / SQL:{query_count}