Господарка без містечкової політики

Керманич Львівщини Михайло Костюк обіцяє масштабні кадрові зміни, а за хамство до людей – звільняти чиновників 

Керманич Львівщини Михайло Костюк обіцяє масштабні кадрові зміни, а за хамство до людей – звільняти чиновників 

Цього тижня, у вівторок, у Львівській облраді відбувся дебют нового губернатора області Михайла Костюка. Головний месидж від очільника краю – на цій посаді він не планує займатися політиканством, а більше уваги приділятиме власне господарці. До такої ж позиції закликав й депутатський корпус, з яким бажає співпрацювати.

Біле є білим, а чорне – чорним

Перше, з чого почав губернатор і що здивувало депутатів ради, було те, що Михайло Костюк подав реальну картину економічної ситуації в області. 

“За останні три роки падіння обсягів промислового виробництва на Львівщині сягнули 21%. Зросли борги із зарплати і становлять 62 млн грн, 15 тис. наших громадян отримують зарплату невчасно. Темпи будівництва за останні три роки знизилися на 18%. Не тішить й приріст інвестицій в область. Не вирішено низку екологічних проблем, заговорено проблему поводження з твердими побутовими відходами. Не можна сказати, що подолано повінь 2008 року – затрачено час і гроші, але немає позитивного ефекту”, – наголосив очільник області. 

На його думку, причини цих провалів є погана співпраця між виконавчою владою області і депутатами та надмірна заполітизованість влади.

Відмовитися від політики?

“Причина не тільки в недосконалому законодавстві, а й у небажанні чути один одного”, – заявив Костюк. Й додав: “Пропоную відмовитися від містечкової політики, міжусобиць і перейти до іншого формату співпраці – від цього виграє регіон. Я не політик і не маю бажання переходити у політику”, – каже голова ОДА. 

Варто зазначити, що зауваження губернатора є слушним, але, найімовірніше, до нього не дослухаються – до парламентських виборів залишилося менше року, та й політичний склад облради не дає підстав говорити про те, що там знайдеться більшість налаштована на конструктивну співпрацю. Утім, губернатор свою позицію задекларував, а депутати прийняли до відома.

Будуть масштабні кадрові зміни

Михайло Костюк повідомив, що ще до Нового року будуть звільнені більше, ніж половина начальників профільних управлінь ОДА. І в цьому випадку визначальною в долі тієї чи іншої людини знову буде політика.

За його словами, у першу чергу йдеться про тих керівників, які прийшли на роботу не працювати, а займатися політикою. Позбудеться свого крісла і новопризначений начальником управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА Анатолій Ігнатович. Так, його на сесії ради вщент розкритикувала депутат від ВО “Свобода” Ірина Фаріон за те, що він є креатурою міністра освіти Дмитра Табачника, а його в Галичині цілком заслужено не люблять.

“Понад половина керівників управлінь, у тому числі того, що ви назвали, до нового року будуть шукати собі роботу”, – відповів на випад Ірини Фаріон губернатор.

Щодо прізвищ, то чиновник цілком прогнозовано називати їх відмовився. 

“Я принципово не робив кадрового шоу, тому що однозначно зробив би помилку”, – сказав Костюк.

Будуть замінені й три заступники голови ЛОДА. Нині відповідні подання вже підготовлені і кандидатури проходять звичну для таких призначень перевірку. За інформацією, якою володіють ЗМІ, новими заступниками Костюка стануть депутат ЛОР від ВО “Відродження” Іван Груник (заступник начальника Львівської залізниці), Богдан Матолич, який є колишнім заступником начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, а також Михайло Яновський, який останнім часом працював на “Укрзалізниці” начальником Головного управління по роботі з персоналом. Однак ніхто з названих персон не підтверджує ймовірності опинитися на роботі в ЛОДА.

За хамство теж звільнятимуть

Михайлові Костюку доведеться багато “махати шаб­лею”. Про це свідчить його реакція на виступ начальника Пенсійного фонду у Львівській області Олександра Другова.

“От спілкувався з чорнобильцями. Половина питань, які вони задають – це чисто людський фактор наших регіональних функціонерів. Кожен другий чорнобилець скаржився, що в Пенсійному фонді ставлення до людей негідне. Працівники Пенсійного фонду підбирають людям різні епітети. Це – не функція службовця, розмовляючи про якусь серйозну проблему підбирати йому епітети, з’ясовувати, чия правда важливіша – того, хто прийшов скаржитись, чи того, хто повинен вирішувати”, – заявив Костюк.

“Я тут категоричний в цьому питанні. Якщо ще один раз будуть подібні скарги – треба ставити питання про заміну керівника. Нині керівник обіцяє, що цього більше не буде, обіцяє завтра спеціальне навчання з апаратом, щоб цього не було. Але це – наша ментальність, вони – наші. Тому це просто зазнайкуватість окремих функціонерів, і з нею треба боротись”, – акцентує голова.

До слова, у вівторок у сквері біля Львівської ОДА свої намети розбили місцеві чорнобильці. Так вони висловили підтримку своїм друзям по нещастю з Києва, Донецька та інших міст України, де відбуваються безстрокові голодування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Михайло Костюк вийшов до львівських мітингувальників та близько години спілкувався з ними. 

За підсумками зустрічі губернатор доручив Олександру Другову здійснювати належний прийом громадян, начальнику обласного управління охорони здоров’я Сергієві Федоренку спільно із начальником  міського управління охорони здоров’я Володимиром Зубом вирішити питання погашення неотоварених медичних препаратів.

“Чорнобильці користуються пільгою при лікуванні, є визначені конкретні лікувальні заклади, у яких вони отримують меддопомогу. Потрібно зафіксувати усі спроби взяти гроші із чорнобильців, а головне управління охорони здоров’я попередить від мене усіх лікарів: “Хто візьме у чорнобильця гривню – має бути звільнений учора”, – сказав Михайло Костюк. 

КОМЕНТАР

Юрій Шведа,кандидат політичних наук, доцент кафедри політологіїЛНУ ім. І. Франка:

- Цей месидж губернатора не є оригінальним і новим. Кожен із новопризначених керівників починає з цього - закликає депутатів до співпраці, відкинути політику і зайнятися господарсько-економічною діяльністю, розуміючи при цьому, що об'єктивно закладений політичний конфлікт. Суть його полягає у тому, що керівники місцевих органів влади представляють одну політичну силу, а губернатор є представником президента, який репрезентує іншу політичну силу і в цьому закладене політичне протистояння. Цей конфлікт можна було б зняти, якщо б відійти від політики протистояння і сконцентруватися на інтересах регіону. Добре було б, якби обидві сторони мали саме такі наміри у своїй діяльності. Але, боюся, що ці добрі наміри не можуть бути реалізовані особливо в нинішній ситуації суть якої полягає в тому, що ми наближаємося до парламентських виборів і старту виборчої кампанії.  Ясна річ, що перед владою і політичними силами вже не стоять питання про вирішення соціально-економічних проблем, а стоять питання пов'язані із політикою та виборами. Тому цей час, на який призначений Михайло Костюк, основне питання, яке доведеться йому вирішувати - це питання забезпечення певного результату на вибори. А готуючись до виборів, навряд чи знайдеться час, займатися проблемами регіону. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7687 / 1.62MB / SQL:{query_count}