Оновлення для столітньої брами

Вхідну браму на вул. Федорова, 9, за порадами фахівців німецького товариства GIZ відреставрують ліцеїсти

Вхідну браму на вул. Федорова, 9, за порадами фахівців німецького товариства GIZ відреставрують ліцеїсти

Упродовж двох тижнів група учнів Ставропігійського професійного ліцею реставрує вхідні ворота свого навчального закладу. Оновлення брами є практичною частиною безкоштовного семінару з реставрації історичних елементів із дерева, який організувало німецьке товариство GIZ у співпраці з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Попри те, що такі семінари організовують уже десять років поспіль, цьогорічний став радше винятком, аніж правилом. Уперше участь у ньому взяли студенти. 

“Здебільшого цільовою аудиторією наших семінарів є майстри-реставратори, які мають великий досвід роботи, – розповіла Іріс Ґляйхман, керівник проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”. – Цього разу Ставропігійський ліцей звернувся до нас із проханням реставрувати вхідну браму. Ми вирішили зробити це спільно зі студентами цього закладу. Вони власноруч реставрують ворота свого ліцею і матимуть практичні навички реставрації. 

Вхідна брама Ставропігійського професійного ліцею має понад сто років. Водночас вона молодша за саму будівлю. Як розповів реставратор із Німеччини Крістоф Юнґганс, до початку реставраційних робіт ворота були в поганому стані. 

“У реставрації варто послуговуватись тими ж техніками, які використовували майстри під час виготовлення брами, – каже Крістоф Юнґганс. – Так, усі елементи, яких бракує, не прибивають цвяхами і не прикручують гвинтиками, а з’єднують спеціальними кріпленнями”. 

Для збереження автентики фахівці GIZ визначили оригінальний колір брами, у який її фарбували ще під час виготовлення. Реставратори змішали фарбу так само, як це робили сто років тому. Учасники семінару відновлювали не лише дерев’яні елементи брами, але й металеві решітки. 

Як розповіла Іріс Ґляйх­ман, досвід семінарів з реставрації дерев’яних елементів свідчить, що у Львові є попит на підвищення кваліфікації у цій галузі. У проведенні таких семінарів зацікавлені не лише студенти, але й львівські фірми, що працюють у столярній сфері і хочуть перекваліфікуватись на реставрацію. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7258 / 1.54MB / SQL:{query_count}