ОСББ як стабільність?

Фахівці зі всієї України поділились досвідом щодо створення ОСББ

Фахівці зі всієї України поділились досвідом щодо створення ОСББ

Другий Всеукраїнський форум Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  (ОСББ) зібрав у Львові понад 150 учасників із усіх областей України. Фахівці не лише поділились досвідом, але й  подали свої пропозиції щодо змін до законодавства, яке стосується ОСББ.
За словами Олександра Аліпова, першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, щоб стимулювати розвиток ОСББ, наступного року міністерство планує  передбачити 2 млрд грн на їх підтримку.
“Наразі реальної ефективної альтернативи ОСББ немає. Ми повинні створити умови, щоб люди самі почали створювати ОСББ. Тому ми повинні знайти такі важелі, щоб створити комфортні умови для проживання громадян. У нас є напрацьовані законопроекти. Зараз розробляємо законопроект про перший капітальний ремонт”, – каже Олександр Аліпов.
Своєю чергою, мер Львова додав, що питання створення ОСББ є одним із найважливіших у місті та має максимальну підтримку від влади.

ДО ТЕМИ

Львів офіційно є одним із лідерів в Україні у створенні ОСББ. Тут уже зареєстровано 432 ОСББ, а з початку цього року в місті було створено 40 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. 

У структурі ЛМР є відділ супроводу ОСББ, який створений за підтримки проекту “Реформи міського теплозабезпечення в Україні” у жовтні

2010 р. Щоденно приймають мешканців, які  хочуть створити ОСББ та вирішують проблемні питання уже діючих ОСББ. Діють юридичні, технічні консультації, проводять навчальні семінари для ініціативних груп, керівників ОСББ. 

Із 2008-го щорічно виділяються кошти для ремонтних робіт ОСББ: 2008-го – 2 млн 450 тис., 2009-го – 2 млн 725 тис., 2010-го – 1 млн 600 тис., 2011-го – заплановано 3 млн грн.

 

“Чим більший відсоток ОСББ, тим більший відсоток стабільності в місті. Тому що завжди всі позитивні зміни робить меншість, а більшість – переважно погоджується. За останні роки ми 10 млн грн інвестували та інвестуємо в ОСББ. Це є ремонти дахів, інженерія, підвали. Будемо щороку ці кошти збільшувати, щоб люди розуміли, що створюючи ОСББ, вони отримають максимальну підтримку”, – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
За результатами Форуму, фахівці розробили пропозиції щодо змін до законодавства, яке стосується ОСББ, для профільного міністерства, президента та уряду України. А  на основі презентаційних матеріалів Форуму буде видано посібник “ОСББ: практичні поради”.
Протягом 27 – 28 жовтня  учасники Всеукраїнського форуму ОСББ у Львові мали змогу відвідати шість тематичних секцій, де розглядалися питання фінансової підтримки ОСББ державним та місцевими бюджетами, пропозиції щодо модернізації житлового фонду України, головні проблеми об’єднань співвласників будинків та їх вирішення у нових законодавчих ініціативах, практичні приклади термомодернізації житлових будинків у містах України, досвід та діяльність ОСББ у Литві та Польщі тощо. 
На Форум приїхали найпрогресивніші представники ОСББ та Спілки власників житла України з усіх областей України. Також були присутні представники центральної влади, іноземні експерти з Литви, Німеччини та Польщі, представники місцевих влад, науковці та громадські діячі.
 
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7478 / 1.56MB / SQL:{query_count}