Альтернативна реставрація

На відновлення дерев’яних автентичних вікон у центральній частині Львова бракує майстрів

На відновлення дерев’яних автентичних вікон у центральній частині Львова бракує майстрів

Мешканці будинків, які належать до спадщини ЮНЕСКО, звертаються в управління охорони історичного середовища Львівської міськради зі заявками на реставрацію автентичних дерев’яних вікон, однак чиновники розводять руками: для того, щоб швидко відреставрувати всі вікна, не вистачає хороших майстрів. 

 

 

ДО ТЕМИ

Нагадаємо, ст. 92 Кодексу України про адмінправопорушення за недотримання вимог законодавства про охорону культурної спадщини передбачає штрафні санкції: для громадян – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн); для посадових осіб – від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 2550 грн).

 

“Маємо надзвичайно великий попит від мешканців на реалізацію Програми співфінансування реставрації автентичних дерев’яних вікон. Уже вдалось вівдреставрувати 60 вікон, однак є ще більше ніж 200 заявок від мешканців, які треба реалізувати в майбутньому, – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради. – Однак є одна проблема. Нам бракує майстрів, які б змогли якісно виконати реставрацію цих дерев’яних вікон”. Тож міськрада запрошує до співпраці фахівців із реставрації дерев’яних вікон. “Зараз реставрацією займається дві чи три фірми. Цього замало. Тому  просимо зголошуватися фахових майстрів. Також є можливість для майстрів з меншим досвідом роботи пройти навчання, удосконалитись”, – резюмувала Лілія Онищенко.

Нагадаємо, Програма співфінансування реставрації автентичних дерев’яних вікон є доволі вигідною альтернативою встановлення пластикових вікон. Вона полягає в тому, що 60% вартості реставраційних робіт сплачує німецька компанія GIZ, 20% – місто і ще 20% – мешканці. 

Частина городян іде назустріч управлінню охорони історичного середовища і залучається до Програми реставрації автентичних вікон, однак чимало львів’ян самовільно встановлюють пластикові вікна в будинках спадщини ЮНЕСКО. Зараз мешканці квартир та власники магазинів і офісів у центрі Львова самовільно замінили на пластикові понад 12 тисяч дерев’яних вікон.

“У будинках-пам’ятках архітектури заборонено замінювати дерев’яні вікна на пластикові. По-перше, тому що є паспорт опорядження фасаду, по-друге, будинки належать до спадщини ЮНЕСКО, і заміна дерев’яних вікон на пластикові – це порушення законодавства України про охорону культурної спадщини”, – каже Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації Львова. 

Посадовець додала, що влада міста спочатку дає мешканцям змогу власноруч замінити пластикові вікна на дерев’яні й не сплачувати штраф. Спершу чиновники надсилають львів’янам два попередження з проханням надати вікнам  автентичного вигляду. Якщо мешканці реагують на попередження, вони не сплачують штраф. 

“У випадку, якщо жодної реакції немає, доводиться подавати до суду. Тоді мешканцю прийдеться не тільки демонтувати пластикове вікно, але й заплатити штраф”, – сказала Ірина Маруняк.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7836 / 1.56MB / SQL:{query_count}