Без напруги

Наступного року електропостачання  будинків у центрі Львова має удосконалитися. ПАТ “Львівобленерго” планує ввести в експлуатацію трансформаторну підстанцію “Цитадель”.

Наступного року електропостачання  будинків у центрі Львова має удосконалитися. ПАТ “Львівобленерго” планує ввести в експлуатацію трансформаторну підстанцію “Цитадель”.

Однак відчують покращення,  ймовірно, лише власники нових магазинів та офісів, натомість мешканці звичайних житлових будинків – ні.  Причина – застарілі внутрішньобудинкові  мережі.
“Ми завершили будівельні роботи із встановлення нової трансформаторної підстанції “Цитадель”. З нового року будемо монтувати обладнання і вводити її в експлуатацію, тоді з’явиться резерв потужності і розвитку для центральної частини міста. Центр живитиметься від більшої кількості джерел енергії. Тож, коли відбудеться якесь аварійне відімкнення, кількість споживачів, які від цього постраждають, зменшиться”, – зазначив Володимир Романишин, технічний директор ПАТ “Львівобленерго”.
При цьому додав, що частину енергії, яку може постачати ця  трансформаторна підстанція, мешканцям використати не вдасться через неготовність  мереж у будинках прийняти вищу напругу. “Ми вже кілька років  просимо міську владу  вирішити цю проблему.  Навіть поміняли мережі у кількох будинках у центрі міста власним коштом.  Однак поки що кількість будинків, які можуть прийняти вищу напругу, мінімальна”, – резюмував  Володимир Романишин.
Комунальники  визнають, що питання заміни електромереж в будинках серед останніх при виділенні грошей. 
“Заміна мереж – це капітальні роботи, ми їх не робимо, оскільки не маємо на це коштів. Ми можемо просити міську раду. І коли  в будинках протікає дах чи обвалюється стіна, то насамперед ми проситимемо  гроші на це. Заміну електромережі в будинку робимо лише за нагальної потреби – якщо є якась поломка або коли проводи­ться капітальний ремонт будинку”, – розповів Роман Горошко, директор ЛКП “Центральне”.
Як на­голошує технічний директор, цьогоріч підприємство ставило акцент на збільшенню потужності  та модернізації деяких підстанцій: підстанції “Східниця”, підстанції “Трускавець-91”, підстанції “Винники”, “Солонка”. Цьогоріч на підготовку до осінньо-зимового максимуму електромереж Львівської області витратили 186 мільйонів гривень, з них 109 млн грн – на Львів. Запас “Львів­обленерго” на випадок надзвичайних ситуацій сформований на 85%. До 10 листопада електромережі Львівщини мають бути готові до зими пов­ністю. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7703 / 1.55MB / SQL:{query_count}