Відновлення колони

У Львові завершують реставрацію колони Яна з Дуклі, що напроти церкви Св. Андрія

У Львові завершують реставрацію колони Яна з Дуклі, що напроти церкви Св. Андрія

 Компанія “Буд-арт”, яка виконує реставраційні роботи колони Яна з Дуклі, вийшла на фінішну пряму. Майстри вже відремонтували перший та другий рівні архітектурно-пластичного ансамблю, а також завершили роботи з реставрації верхнього вазона колони. 

“Доповнені всі втрачені елементи, всі камінчики поставлені на місця, карнизи витримані у первинному вигляді. Також був відреставрований верхній вазон – відновлено чотири декоративні кулі та зруйновані хвостовики, – повідомив Володимир Ропецький, скульптор, директор ТзОВ “Буд-арт”. – Зараз готуємо нижню частину ансамблю для кріплення сходів”.

Для реставрації колони Яна з Дуклі фахівці “Буд-арту” застосували новітні матеріали й технології. “Зокрема, в місцях найбільшого висипання були використані вуглецеві пояси, які можуть витримувати 700 кг на 1кв. см. Вони у 40 разів міцніші від бетону, але дозволяють каменю дихати”, – каже Володимир Ропецький.

За словами пана Ропецького, після завершення реставрації колони варто було б зробити біля неї огорожу.

Нагадаємо, реставрація колони Яна з Дуклі почалася торік. Тоді лише розчистили та помили камінь, через погодні умови об’єкт законсервували. У серпні 2011-го реставраційні роботи відновили.

 До теми:

Ян з Дуклі, або Іван з Дук­лі (1414 – 29 вересня 1484) – францисканець-обсервант (бернардинець), перший католицький святий, який жив у Львові. Патрон Польщі і Литви, Перемишльської архідієцезії, польської шляхти, військових, також покровитель Львова. Був беатифікований 1733 р. Папою Климентом ХІІ, а в 1739-му Папа оголосив його патроном Польщі і Литви. У XVII ст. св. Іван з Дуклі був покровителем Львова. У 1734 р. магнати Живуські, в яких Іван з Дуклі був фамільним покровителем, спорудили колону напроти церкви Св. Андрія у Львові з фігурою святого.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7873 / 1.54MB / SQL:{query_count}