Скарб у серці Львова

Археологи віднайшли заощадження, які хтось зі львів’ян заховав перед Першою світовою війною

Археологи віднайшли заощадження, які хтось зі львів’ян заховав перед Першою світовою війною

 Під час розчищення підвалів будинку наріжної кам’яниці на розі вулиць Краківської та Вірменської археологи знайшли скарб – 95 монет часів Австро-Угорської імперії. Зараз фахівці опрацьовують монети, після чого їх передадуть в один зі львівських музеїв. 

 – Скарб ми знайшли у шарі ХІХ століття. Він був замотаний у тканину. Знайдений скарб – це 95 монет часів Австро-Угорської імперії, точніше, 1892 – 1912 років. Серед них дев’ять срібних монет номіналом одна крона, три – бронзові, решта – нікелеві. Скарб цікавий тим, що його заховали перед Першою світовою війною. Можливо, це свідчить про те, що люди відчували неспокійні настрої і ховали заощадження, – розповів Назар Войтович, науковий співробітник НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України, керівник розкопок. 

Дослідження на цій ділянці археологи проводять уже третій рік (ділянку досліджували у 2007 та 2010 роках). Нині на ділянці, що відвели під готель, дослідили трохи менше 500 квадратних метрів із майже 1000 квадратних метрів, які планують дослідити. Цьогорічні дослідження почались у серпні. Триватимуть вони, поки дозволить погода.

 “Наразі ми відкрили західну сторону чотирьох будинків на вулиці Краківській, 6, 8, 10 і 12. Перші згадки про ці будинки датуються ще 1536 роком, однак за часів австрійської влади вони зазнали чимало перебудов, особливо підвальні приміщення та приміщення першого поверху”, – розповів Назар Войтович.

За словами Олега Осаульчука, директора НДЦ “РАС” Інституту археології НАН України,  дуже добре збереглись фундаменти наріжного будинку на Краківській, 12.

“У дуже доброму стані мощення підлоги, яке датується XVIIІ століттям. Тепер слово за проектантами готелю. Оскільки рештки мають значну наукову цінність і є візуально привабливими, ми будемо рекомендувати інвестору законсервувати їх і експонувати у підвальному приміщенні готелю”, – зазначив Олег Осаульчук.

Серед найцікавіших і найбільш несподіваних знахідок, які тут виявили торік, – артефакти, що датуються давньоруським часом (кінцем ХІІ – початком ХІІІ ст.) – уламки кераміки, пряслиця із рожевого шиферу і фрагменти двох ножів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7743 / 1.54MB / SQL:{query_count}