Львів без квартплати

Уже у вівторок комунальники можуть перестати прибирати місто і вивозити сміття

Уже у вівторок комунальники можуть перестати прибирати місто і вивозити сміття

 Цього тижня депутати Львівської міської ради скасували чинний тариф на  обслуговування будинків та прибудинкових територій. Чиновники ратуші запевняють: це може не просто негативно вплинути на міську господарку, а навіть призвести до колапсу в місті! Адже ЛКП не зможуть виставити мешканцям рахунки за квартплату, а отже, не матимуть коштів, щоб оплатити вивіз сміття та прибирання вулиць, не кажучи вже про будь-які інші роботи. Тож департамент житлового господарства та інфраструктури і юридичне управління звернулися в прокуратуру Львова з проханням перевірити законність цієї ухвали.

У четвер на засіданні сесії міськради 63 міські обранці, в основному від фракції ВО “Свобода”, подолали вето мера й прийняли ухвалу, якою скасували рішення міськвиконкому від 31 травня 2011 року № 561 “Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у м. Львові індивідуально в кожному будинку”. Мовляв, це рішення було недоречним у сьогоднішній економічній ситуації, бо на 20-30% збільшувало квартплату та прийняте незаконно, оскільки більшість громадських слухань проводили без мешканців. Депутати переконували, що тепер львів’яни повин­ні платити за послуги з утримання будинку і прибудинкової території за тарифами, які діяли до того. 

Натомість, Гелена Пайонкевич, керівник юридичного управління ЛМР, висловила свої зауваження, в яких зазначила, що відновити дію попереднього рішення виконавчого комітету, яким встановлювали тариф, неможливо.

– Рада має право скасувати рішення виконкому, але, на нашу думку, рада не має права відновлювати дію попереднього рішення. Тому звертаємося у прокуратуру для проведення перевірки законності зазначеної ухвали. Прокуратура має передбачені законодавством способи реагування: або опротестувати ухвалу, або опротестувати й одночасно звернутися до суду. Якщо прокуратура відреагує, то будемо очікувати на рішення суду або на розгляд радою протесту прокурора, – пояснює Гелена Пайонкевич.

При цьому вона додала, що, відповідно до ст. 31

ЗУ “Про житлово-кому­нальні послуги”, тариф у будь-якому випадку повинен бути економічно обґрунтованим. Тобто, якщо орган місцевого самоврядування встановив економічно необґрунтований тариф, то він повинен передбачити компенсацію виробникам послуг – відшкодувати різницю з місцевого бюджету. У цьому випадку йде мова про повне відшкодування  тарифів. За словами Ірини Кулинич, директора департаменту фінансової політики ЛМР, йдеться про 16,5 млн грн щомісяця. Де знайти такі гроші в бюджеті, вона не знає, оскільки всі видатки розписані і розподілені.

КОМЕНТАР
Володимир Олійник, в. о. директора департаменту житлового господарствата інфраструктури міськради: 
- Якщо скасовують чинний тариф, а реанімувати попередній не дозволяє законодавство, то для мешканців настає тоді комунізм в окремо взятому місті. Але в ЛКП не буде коштів для того, щоб заплатити зарплату своїм працівникам, зокрема двірникам, щоб провести розрахунки за вивіз сміття, освітлення місць загального користування, за роботу ліфтів і навіть діяльність аварійних служб. Хоча комісія ухвалила рішення, що аварійні служби, незважаючи на відсутність розрахунків, повинні виконувати свої функції та не залишати мешканців із забитими батареями, залитими квартирами та іншими проблемами, які можуть раптово виникнути. Чи  вивозитимуть сміття, не знаю, бо це залежить від приватних фірм, яким ЛКП не матиме чим платити. Щодо платежів за воду і тепло, то ЛКП й надалі їх прийматиме і перераховуватиме гроші профільним підприємствам. Однак це збурення, яке відбудеться після скасування тарифів на обслуговування будинків та прибудинкових територій, негативно позначиться на показниках оплати. Мешканцям усі тарифи приходять єдиною квитанцією, і ніхто не з'ясовуватиме, за що платити, а за що ні. А зважаючи, що наближається кінець року і теплоенерго та водоканалу потрібно справно розрахуватися за електроенергію та газ, це може мати дуже негативні наслідки.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7722 / 1.57MB / SQL:{query_count}