Львівський Давос

Магістральна тема XІ Міжнародного економічного форуму – реалізація національного проекту “Олімпійська надія-2022” 

 Магістральна тема XІ Міжнародного економічного форуму – реалізація національного проекту “Олімпійська надія-2022”

У курортному Трускавці триває XІ Міжнародний економічний форум, куди завітало понад 600 учасників із 25-ти країн світу та 90 бізнес-делегацій. Загалом цьогоріч приїхала рекордна кількість учасників. А ось із найвищих державних посадовців на економічний мегазахід року області завітав віце-прем’єр міністр України – міністр соцполітики Сергій Тігіпко. Також у Трускавець приїхали голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів та заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Томаш Дуб. Також прибули посли декількох держав, голови ОДА та облрад.

“Форум є надзвичайно важливою подією, тому маємо постійно турбуватись і про зовнішніх, і про внут­рішніх інвесторів. Величезні гроші нині сконцентровані у компаніях приватного сектору. І ці величезні гроші чекають сигналів, куди вони можуть піти, чекають системи, за рахунок якої держава може допомогти їм ефективно вкласти ці кошти. Вважаю, що такі форуми повинні працювати саме на те, щоб збільшити довіру та допомогти інвесторам працювати в Україні”, – акцентував Сергій Тігіпко. 

Загалом цьогоріч на економічному форумі головною темою є реалізація національного проекту “Олімпійська надія-2022” на Львівщині. Зокрема, на сьогодні, 15 жовтня, заплановано засідання окремої секції, представлення основних очікувань від проведення Олімпіади.

Як зазначив напередодні заходу директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський, форум є доброю нагодою залучити іноземні та вітчизняні інвестиції, а, відповідно, – створити умови для розвит­ку підприємств, створення робочих місць, підняття економіки, і, звичайно, розвитку таких галузей, як туризм, готельний бізнес, промисловість. 

“Проведення форуму на Львівщині стало доброю традицією. Вже одинадцятий рік поспіль Львівщина приймає провідних політичних та бізнесових діячів України та Європи, які мають можливість зустрітися та обговорити основні актуальні питання розвитку економіки та транскордонної співпраці, –

зазначив учора у Трускавці губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк. – Всесвітньовідомий курорт Трускавець – це приємне і корисне місце для продуктивної роботи економічних і політичних еліт (значна частина подібних заходів, як-от швейцарський Давос чи польська Криниця, проводиться саме в гірських курортних містечках)”.

За словами очільника області, цей захід вважається “найважливішою подією року в економічному житті Західної України”. “Економічний форум у Трускавці має стати майданчиком, де побачимо нові проекти, продемонструємо, що вдалося зробити”, – зазначив він.  

Очільник області певен: нині Львівщина має усі переваги вигідного інвестування: перспективні проекти та найкращі умови для бізнесу. “Українські Карпати нині  – достатньо привабливий для рекреаційного відпочинку напрям. Львівщина має грандіозні перспективи для інвестування в сільське господарство, оскільки у нас значні території родючих угідь поки що не задіяні у виробничий обіг. Маємо багатий потенціал для видобувної галузі, в тому числі – і в частині енергоносіїв, для промисловості – значні виробничі площі й високого рівня кадровий потенціал”, – каже Михайло Цимбалюк. 

Заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Томаш Дуб зазначив, що розвиток регіональної співпраці є дуже важливий, зокрема “саме розвиток Карпатського регіону, який є дуже перспективним та цікавим для Чеської Республіки”.

 

ДО ТЕМИ

Львів, Славське та Тисовець включено в урядову програму підготовки до “Зимової Олімпіади-2022”. Про це учора на форумі повідомив губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк. 

Загалом, згідно з загальнодержавним проектом “Олімпійська надія-2022”, заплановано, що до 2014 р.

має бути зведено п’ять спеціалізованих об’єктів у гірській частині Львівщини та Львові. 

“Поле для інвестування потребує достатніх коштів, потреба в інвестиціях для реалізації тільки першого етапу становить понад 22 млрд грн. Певен: цей напрям інвестування приверне до себе увагу. Бо той, хто візьме участь у створенні зазначених спортивних об’єктів, може розрахувати на входження в рекреаційну сферу України”, – наголосив Михайло Цимбалюк. 

Зокрема, учора у Трускавці підписано Меморандум про співробітництво між Держагенством з інвестицій та управління національними проектами, Львівською ОДА та облрадою. Владислав Каськів наголосив, що саме на Львівщині будуть реалізовуватись 5 із 11 основ­них стратегічних проектів, визначених президентом України, один із них – “Олімпійська надія-2022” – є ексклюзивним для Львівщини.

Серед проектів, за його словами, також будівництво заводів із переробки твердих побутових відходів, закладів освіти, об’єктів енергозбереження, зокрема малих гідроелектростанцій у гірських районах області тощо. “Думаю, що завдяки реалізації цих проектів, на Львівщину суттєво збільшиться кількість інвестицій загалом, а також у ці конкретні проекти, які втілюватиме ОДА”, – каже Владислав Каськів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7820 / 1.59MB / SQL:{query_count}