Буде тепло і дорого!

Але не всім і не відразу. Понад сотня львівських багатоповерхівок наразі без опалення

Але не всім і не відразу. Понад сотня львівських багатоповерхівок наразі без опалення

Відучора у Львові офіційно розпочався опалювальний сезон. Протягом трьох наступних днів тепло подадуть у будинки, щоправда, не в усі. Більше сотні багатоповерхівок Львова наразі не отримають такого бажаного теплоносія. Частина з них має значні борги, інші – просто технічно не готові його прийняти… А от щодо тарифів на теплопостачання, то з нового року вони можуть зрости наполовину. 
Тепло пішло!
Чотирнадцятого жовтня міський голова Львова Андрій Садовий видав наказ про початок опалювального сезону в місті. Як запевняє керівництво ЛМКП “Львівтеплоенерго” та ЛКП “Залізничнетеплоенерго”, всі котельні розпалені і теплоносій поступово заповнюватиме будинки міста. 
 
– Ми отримали добро від ДП “Газ України” про виділення лімітів газу до кінця місяця. ПАТ “Львівгаз” отримало вказівку про розпломбування котелень. Тож наші працівники почали подавати теплоносій у домівки. Основна частина будинків уже сьогодні буде обігріватись. Решта підключать протягом двох-трьох днів, – розповів “Пошті” Володимир Штейбарт, головний інженер ЛМКП “Львівтеплоенерго”. – Усе залежить від оперативності роботи працівників ЛКП, які утримують будинки та прибудинкові території. Вони мають перевірити, чи немає повітря в батареях і витоків у будинках. 
На ЛКП “Залізничнетеп­лоенерго” триває аналогічний процес. Як зазначив “Пошті” директор підприємства Мирон Терех, запустити одночасно тепло у всі будинки неможливо.
– Це часто доволі непередбачуваний процес: десь у нас протече, десь у будинку, десь безпосередньо у квартирі. Тому, можливо, мешканцям якихось будинків доведеться почекати день-два, – попереджає Мирон Терех.
Окрім несподіваних витоків, завадою комфортності в помешканнях львів’ян може стати звичайне нехлюйство організацій, які утримують будинки. За словами Володимира Штейбарта, через технічну неготовність будинків працівники підприємства не можуть подати тепло до 25-ти багатоповерхівок. “Дивно, але це ОСББ та ЖБК, натомість ЛКП цього року стовідсотково готові прийняти тепло і навіть на 101% розрахувались за теплоносій!” –  резюмує головний інженер.
Така ж ситуація і на “Залізничнетеплоенерго”. Як зазначив Мирон Терех, тут до зими не підготували 13 будинків: “Спрацював людський фактор. Нові управлінці домівок львів’ян не впорались із підготовкою до зими. Всі ці будинки обслуговуються ОСББ або ЖБК. І окрім технічної неготовності, в них є значні борги за тепло”.
Борг є – теплопостачання немає!
Окрім технічної підготовки будинків, на заваді мешканців повертатись у теплі домівки стали також борги. Мешканці 71 будинку, які обслуговує ЛМКП “Львівтеплоенерго”, не отримають тепла, поки не розрахуються з торішніми боргами. Щоправда, навіть самі тепловики визнають: найчастіше мешканці справно платять за компослуги, натомість організація, що їх збирає, нецільово використовує платежі.
“У цей перелік входять ОСББ, житлові кооперативи, ЖЕК м. Винників та інші будинки відомчого підпорядкування. Кому вони не платять, мені сказати важко. Наприклад, я була на об’їзді будинків ТзОВ “Львівавтокомплектація” – там борги від 17 до 300 тис. грн, залежно від дому. Але, коли ми зустрілись із мешканцями, вони запевнили, що боргів за компослуги в них немає. Врешті, я сама бачила списки боржників, вивішені у будинку, що має борг 300 тис. грн, там зазначений борг 13 тис. грн. Тобто мешканці сплачували гроші за тепло, але до нас вони не доходили. Також є різні юридичні проблеми, в одному ОСББ взагалі два голови було. Щодо ЖЕКу м. Винників, то там борг 1,2 млн грн. Ціле літо від них не надходило жодної копійки, крім пільг і субсидій. Рівень розрахунків був 10-16%. Нещодавно була чергова зустріч нашого керівництва з мерією Винників, і зараз нібито дійшли спільного рішення”, – каже Галина Пакулець, начальник служби обліку і збуту теплової енергії ЛМКП “Львівтеплоенерго”.
Своєю чергою, у мерії Винників “Пошту” запевнили: всі будинки отримають тепло найближчим часом. Мовляв, ЖЕК м. Винники зараз на стадії ліквідації. Натомість створено комунальне підприємство “Добробут”, яке відтепер буде займатися їх обслуговуванням. Натомість Ігор Малець, гендиректор ТзОВ “ЛАЗи”, про борги перед “Львівтеплоенерго” почув уперше: “До мене ніхто не звертався і нічого не казав. У принципі, я вважаю, що ці будинки до нас не належать, а повністю підпорядковані ТзОВ “Львівавтокомплектація”. Торік ми зробили виняток і віддали автобус у рахунок боргу за тепло, але лише тому, що цей борг був дуже давній. Зараз, думаю, мешканці повинні самі сплачувати ком послуги. Хоча як буде дуже сутужно, то хай звертаються, щось придумаємо”.
Чи буде тепло в цих будинках, залежить від того, чи побачить “Львівтеплоенерго” на своїх рахунках гроші за попередні сезони або принаймні щирі наміри боржників їх туди покласти. Щодо технічного боку цієї проблеми, то, за словами Галини Пакулець, в системі теплопостачання деяких будинків досі немає води, тому мешканцям не варто сподіватись, що тепло увімкнуть, аби система не замерзла.
 
 

ДО ТЕМИ

Наразі платити будемо, як торік 

Щодо вартості тепла, в обох теплопостачальних підприємствах "Пошту" запевнили: в опалювальний сезон увійдемо зі старими тарифами. Тобто, для тих, кого обслуговує "Львівтеплоенерго", це 179,71 грн/Гкал за фактично використану теплову енергію і 1,30 грн/кв. м за приєднане теплове навантаження. А для споживачів "Залізничнетеплоенерго" - 163,63 71 грн/Гкал за фактично використану теплову енергію і 1,53 грн/кв. м за приєднане теплове навантаження. Однак, зважаючи на те, що ціна газу - 1309 грн за 1000 м куб., тоді як у тарифі закладено 882 грн, і електроенергія теж подорожчала вдвічі, тепловики ще влітку подали до Національної комісії регулювання електроенергетики розрахунки нових тарифів. Згідно з цими розрахунками, для споживачів "Львівтеплоенерго" тариф має зрости на 65% - 298,1 грн/Гкал і 1,9 грн/кв. м, а для "Залізничнетеплоенерго" на 50% - 281 грн/Гкал і 1,71 грн/кв. м."Наразі жодному підприємству України не затвердили нові тарифи. І зважаючи на заяви прем'єр-міністра, до нового року ніхто їх не затверджуватиме. А з огляду на вибори, якщо не піднімуть ціну на газ, то й весь опалювальний сезон працюватимемо на торішніх тарифах", - прогнозує Мирон Терех.   

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7404 / 1.62MB / SQL:{query_count}