Знедолений дитячий театр

Затопило відбудований після пожежі театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки"

Затопило відбудований після пожежі театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки"

 

Упродовж останніх п’яти місяців гримерка театру естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” потерпала від води. За словами театралів, кожен ранок починався з того, що вони швабрами вибирали воду, яка з’являлася за ніч. 

– Вода текла до нас безпе­рервно кожнісінького дня. Щоранку ми вибирали її з гримерної швабрами, а в деяких місцях – вичерпували, підставляли відра. Коли закінчилося будівництво готелю на вул. Фредра, вода текти перестала. Можливо, вона надходила в нашу гримерну через пошкоджений під час ремонтних робіт гід­рант, — розповідає Олег Новохацький, художній керівник театру.   

Спершу працівники театру намагалися встановити причини та ліквідувати аварійну ситуацію власними силами. Потім звернулися із проблемою до керівництва ЛКП “Княже місто”. Однак, за словами Олега Новохацького, проблему так і не вдалося вирішити. Натомість у гримерній з’явилась діра, яку видовбали працівники ЛКП.  

– Спершу майстри з ЛКП “Княже місто” навідувалися до нас 1-2 рази на тиждень, пізніше взагалі перестали приходити, – бідкається Олег Новохацький. – Ми щодня телефонували їм, але це не дало жодних результатів. 

Зараз витік води у гримерній театру припинився. Стіна навіть висохла. Але  частина гіпсокартону покрилася чорною пліснявою, яка шкодить здоров’ю працівників театру. 

Театрали не витримали і поскаржилися чиновникам Львівської міськради. Їхню скаргу заслухали на засіданні постійної депутатської комісії культури.  Андрій Вороновський, начальник управління культури міськради, пояснив депутатам, що після ремонту дороги на вул. Фредра вода в театральне приміщення затікати перестала. За його словами, ймовірно, джерело, що било від будівництва, було порушеним гідрантом.

З’ясувавши аварійну ситуацію, Андрій Вороновський запропонував зачекати.

– Зараз вода невідомого походження уже не тече. Ми подивимось, яка буде ситуація далі, промоніторимо її. Якщо витоку води не буде, я не думаю, що потрібні надмірні кошти, щоб усунути цю аварійну ситуацію і залатати дірку. Це можна зробити і власними силами, – каже Андрій Вороновський.

Суму грошей, необхідну для ремонту, начальник міського управління культури назвати не зміг. За словами Олега Новохацького, для ремонтних робіт потрібно близько 50 тис. грн. Художній керівник театру готовий залатати дірку в стіні за кошти театру, головне, щоб не текла вода. 

Пошкоджене приміщення для театру дуже цінне. Ця невелика кімнатка служить ляльководам не лише гримеркою, але й костюмерною і складом для декорацій. 

Витік води – не єдина проблема театралів. Крихітне приміщення не може забезпечити облаштування усіх класичних елементів театру. Тут немає ані фойє, ані гардеробу, ані каси. 

– За стіною нашої глядацької зали є квартира. Її власниця хоче виїхати до дітей, які мешкають у Білорусії, і буде її продавати. Ми могли б за рахунок цього приміщення розширити сцену, зробити фойє, касовий зал і гримерку, – каже Олег Новохацький. 

Однак, щоб вирішити цю проблему, потрібні кошти, яких немає ані у театралів, ані в міській казні. 

 

Незважаючи на аварійну ситуацію, театр не припиняє своєї діяльності. Так, зараз готують прем’єрну виставу “Лікар Айболить”, яку юні глядачі зможуть побачити цього місяця.    

 

ДОВІДКА

Театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” створено у вересні 1990 р. режисером Олегом Новохацьким. Театр заявив про себе яскравими прем’єрами, а відтак неодноразово брав участь у міжнародних театральних фестивалях.  Він розташований на вул. Фредра, 6, розрахований на 40 глядацьких місць. Сьогодні у ньому працює 17 осіб.

Нагадаємо, у 2006-му через порушення правил монтажу електромережі в театрі “І люди, і ляльки” сталася пожежа. Вогонь знищив костюми, обладнання, сцену, ляльки та декорації для 20 вистав. Було пошкоджено крісла глядачів, меблі та підлогу. У грудні 2007-го за кошти з міського бюджету у театрі повністю відновили сцену, глядацьку залу, гримерні та підвал, купили спецтехніку, освітлення та нові крісла, придатні для дітей, що пересуваються на інвалідних візочках.

 

КОМЕНТАР
Галина Вуглевич, директор ЛКП "Княже місто":

- Наші працівники проводили роботи у театрі, шукали причину витоку води, однак не змогли її визначити. Зараз ми подали замовлення на залучення ліцензованої організації, яка б цю причину знайшла. Приміщення потребує капремонту. Ми шукаємо підрядну організацію, яка візьметься за виконання ремонтних робіт. Кілька організацій оглянули аварійну ситуацію, однак поки що жодна не згодилася здійснювати капітальний ремонт. Хотілося б якнайшвидше визначитись із підрядником і розпочати роботи. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8114 / 1.6MB / SQL:{query_count}