Невідреставроване бароко

Відновлення однієї з найкрасивіших кам’яниць пл. Ринок триватиме два роки

Відновлення однієї з найкрасивіших кам’яниць пл. Ринок триватиме два роки

Цьогоріч на реставрацію палацу Любомирських виділили трохи більше третини необхідних  коштів. За них до початку листопада відновлять фасад кам’яниці з боку пл. Ринок та частину даху. Решта ж робіт, визначених у проекті, чекатимуть на фінансування вже наступного року. 
Як розповів Ігор Фалюта, в. о. начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради, на реставрацію палацу Любомирських у міському бюджеті цього року передбачили 760 тис гривень з необхідних 1,6 млн грн. Розпочали роботи з фасаду, оскільки його реставрація потребує певних погодних умов і температурного режиму. Будівельники вже завершили розчистку стін та доповнюють втрачені елементи ліпнини. 
Також, як уже писала “Пошта”, під час реставрації палацу Любомирських, що на площі Ринок, 10, на стінах відкрили давні написи. Зокрема, на верху будівлі з боку пл. Ринок збережений напис “Будинок Просвіти”, який планують залишити. 
“У паспорті фасаду передбачено його відновлення у синьо-жовтих тонах, як це було раніше”, – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР. Натомість рекламні написи початку ХХ століття внизу будівлі зі сторони вул. Руської, ймовірно, експонуватимуть фрагментарно. 
До кінця року планують частково замінити дахове перекриття і здійснити так зване протезування конструкцій – підсилення дерев’яних балок перекриття, щоб ліквідувати їхнє прогинання. Серед іншого –
заміна вікон 2-го і 3-го поверхів.
— Частина вікон підлягає реставрації, інші ж будуть замінювати сучасними дерев’яними вікнами, зробленими під стиль тих, які сьогодні є на фасаді, — зазначив Ігор  Фалюта. 
За словами Ігоря Фалюти, згідно з проектом реставрації будинку, планується відновити автентичний вигляд кам’яниці. Щоб уникнути порушень,  технічний та авторський нагляд за роботами ведуть представники інституту “Укрзахідпроектреставрація”, які  вносять  всі відхилення під час виконання робіт та рекомендації щодо їх виправлення у спеціальний журнал. Виконавцем робіт за результатами тендера стала архітектурна майстерня “Ренесанс”. Як зазначив Роман Дац, начальник відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, організація має хороших фахівців та позитивний досвід реставрації. Архітектурна майстерня реставрувала Вірменський собор, його дзвіницю та огорожі. 
 
 

ДО ТЕМИ

Палац Любомирських (пл. Ринок, 10) – класичний бароковий палац XVIII ст. з оригінальним скульптурним декором. Дві середньовічні кам’яниці на пл. Ринок, які належали князю Сапєзі, 1744-го були перебудовані в одну за проектом архітектора Бернарда Меретина, будівничого собору Святого Юра. 1760-го новий власник будівлі князь Станіслав Любомирський викупив суміжні будинки на вул. Руській і Федорова і, за проектом відомого архітектора Яна де Вітта, будівничого Домініканського собору, перетворив окремі будівлі на один великий палац. 

Будівельними, оздоблювальним та скульптурними роботами керували не менш відомі у Львові архітектор Мартин Урбанік і скульптор Себастіан Фесінгер. У 1772 – 1821 рр. у палаці була резиденція австрійських губернаторів Галичини. З 1895 р. будинок належав українському культурному товариству “Просвіта”, яке розмістило тут низку своїх організацій. Тут знаходилася книгарня Наукового товариства ім. Т. Шевченка, редакції газети “Діло” та журналу “Громадський Голос”. Від 1975 р. у будинку міститься експозиція меблів, срібного та порцелянового посуду з фондів Музею етнографії та художнього промислу. 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8242 / 1.57MB / SQL:{query_count}