Пішки через центр

Найближчим часом львів’ян очікує транспортний колапс у серці міста – проспект Свободи закривають на ремонт. Проспект Свободи замостять бруківкою та гранітною плиткою. У міськраді обіцяють це зробити до кінця року. Як зазначають у ратуші, перемощення  проспекту  коштуватиме  орієнтовно 12,5 млн грн. Щоправда, хто платитиме –  місто чи держава, наразі невідомо. 

Найближчим часом львів’ян очікує транспортний колапс у серці міста – проспект Свободи закривають на ремонт

Проспект Свободи замостять бруківкою та гранітною плиткою. У міськраді обіцяють це зробити до кінця року. Як зазначають у ратуші, перемощення  проспекту  коштуватиме  орієнтовно 12,5 млн грн. Щоправда, хто платитиме –  місто чи держава, наразі невідомо.  За словами Олега Синютки, першого заступника міського голови Львова, йдеться про відновлення бруківки під асфальтним покриттям, яке зараз є на проспекті, та перемощення тротуарів гранітною плиткою. Серед інших робіт – заміна частини водопроводу, який з’єднує правий і лівий боки проспекту Свободи. 
Як розповів “Пошті” Ігор Фалюта, начальник управління капітального будівництва ЛМР, це дозволить у випадку аварії впустити воду по меншому кільцю та вимикати водопостачання не половині міста, декільком будинкам.
 – Переввімкнення водопроводу – це єдині інженерні мережі, які ми плануємо зачепити. Щодо каналізаційних випусків будинків, то дивитимемося за фактом – буде потрібно поміняти, то поміняємо, – запевнив Ігор Фалюта.
Торік ЛМКП “Львівводоканал” цілком замінив водопровід та каналізаційні випуски з будинків з лівого боку проспекту. При цьому у водоканалі запевняють, що аналогічно потрібно виконати роботи і з правого боку проспекту. Однак наразі з міста не було “сигналу” це робити.
Варто зазначити, що тендер на генпідрядника виконання робіт на проспекті Свободи оголосили ще в липні. За словами Ігоря Фалюти, тривалий час не було охочих  за це братись. Лише нещодавно заявки подали дві львівські фірми.
– Цього тижня в середу або четвер ми плануємо розкрити тендерні пропозиції. Потім до двох тижнів триватиме  підтвердження пропозицій і підписання договору з переможцем. Однак, якщо акцепт відбудеться швидше, то генпідрядник може приступати до виконання робіт. Адже часові рамки дуже стислі, – наголосив Ігор Фалюта.
Щодо бруківки, то, за словами чиновника, має вистачити тієї, яка є на проспекті під шаром асфальту. Якщо ж бракуватиме, то використають з тих вулиць, де зараз оновлюють трамвайні колії. Адже завдяки тому, що для встановлення безшумних колій використовують спеціальні плити, залишається багато бруківки. Зараз такі колії облаштовують на вулицях Городоцькій, Личаківській, Мельника та Чупринки.
Щодо фінансування цих робіт, то поки що невідомо, з яких джерел воно відбуватиметься.  Якщо буде можливість, дорогу хочуть зробити цілком за державні кошти, якщо ні – дофінансовуватимуть із міського бюджету.
– Врешті, проспект Свободи входить у перелік об’єктів до “Євро-2012”, адже тут буде найбільша фан-зона в місті, – розповів Олег Синютка.
Одними з найдорожчих на проспекті будуть роботи з перемощення тротуарів гранітною плиткою, квадратний метр якої коштує більше 300 гривень. Очільник міста послідовно втілює свою “гранітну мрію” замостити центр міста цим благородним каменем. Щоправда, не без проблем. Зокрема, в міськраді не домоглися того, щоб підрядник перемостив неякісно покладену плитку на тротуарах пл. Галицької.  Потрісканий граніт та вигини на тротуарі досі “тішать” око. Натомість почали мостити гранітом тротуари на площі Ринок. А тепер взялись за проспект Свободи. Яким буде результат, побачимо, ймовірно, вже після проведення  Євро-2012.
А вже найближчим часом львів’ян очікує транспортний колапс у серці міста.
За словами Людмили Ліб, керівника прес-центру ДАІ м. Львова, наразі місто не зверталось за погодженням схем об’їзду у випадку ремонту пр. Свободи. Але, зважаючи на численні ремонти доріг, що вже тривають, перекриття на ремонт навіть однієї смуги  на проспекті суттєво ускладнить рух транспорту у  Львові.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7750 / 1.57MB / SQL:{query_count}