Небезпечний декор

У четвер, восьмого вересня, у проїзді Крива Липа на машину обвалився фрагмент фасаду будинку. Йдеться про будинок за адресою: Крива Липа, 8, який є пам’яткою архітектури місцевого значення. – Наразі ситуація зі станом фасадів та балконів у історичній частині нашого міста катастрофічна. Необхідно терміново, згідно з проведеною інвентаризацією, відреставрувати балкони та фасади будинків, які знаходяться в передаварійному або дуже занедбаному стані.

У четвер, восьмого вересня, у проїзді Крива Липа на машину обвалився фрагмент фасаду будинку. Йдеться про будинок за адресою: Крива Липа, 8, який є пам’яткою архітектури місцевого значення.
– Наразі ситуація зі станом фасадів та балконів у історичній частині нашого міста катастрофічна. Необхідно терміново, згідно з проведеною інвентаризацією, відреставрувати балкони та фасади будинків, які знаходяться в передаварійному або дуже занедбаному стані. Адже це вже не перший випадок, який трапився у Львові за останні декілька років, проте неодноразові звернення депутатів до Галицької районної адміністрації не виконуються в повному обсязі, – зазначив Андріян Гутник, голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР.
Нагадаємо, торік у Львові стались два серйозні випадки обвалу частин балкону – з кам’яниць на вулицях Лисенка та Саксаганського, а також кілька випадків, коли сипались дрібні елементи фасадного декору. Тоді ж, рік тому, експерти Центру правових та політичних досліджень СІМ говорили і про небезпеку обвалу декору з будинків, що у проїзді Крива Липа.
– Універсального рецепта, як можна укріпити чи зберегти пошкоджений декор, немає. У кожному випадку потрібен індивідуальний підхід і технологія. Зрештою, немає сенсу робити реставрацію окремо ліпнини, оскільки вона є частиною фасаду. А на реставрацію фасадів, на жаль, зазвичай немає грошей, – прокоментувала “Пошті” ситуацію з аварійною ліпниною Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР. За її словами, єдиний спосіб вберегти і людей, і елементи пам’яток архітектури – встановити захисні сітки на пам’ятках, де ліпнина у дуже поганому стані. Ще рік тому посадовці управління охорони історичного середовища передали у районні адміністрації список об’єктів, де треба встановити такі захисні сітки. Найбільше їх треба змонтувати у Галицькому районі. Минув рік, однак львівські пам’ятки і досі без захисних сіток, а львів’янам доводиться дивитись не лише під ноги, але й на будинки…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8505 / 1.54MB / SQL:{query_count}