Звільнити чиновника за неякісну роботу

Громадські організації об’єднуються в колегії для того, щоб хоч якось уплинути на владу. Громадські організації міста віднайшли механізм упливу на владу через депутатів міськради. Для цього вони гуртуються у дорадчі колегії при 12 постійних депутатських комісіях, що працюють у ратуші. Громадські діячі планують активно співпрацювати з депутатами міськради  у профільних комісіях і навіть домагатись звільнень чиновників, які не виконують зобов’язань перед громадою.

Громадські організації об’єднуються в колегії для того, щоб хоч якось уплинути на владу

Громадські організації міста віднайшли механізм упливу на владу через депутатів міськради. Для цього вони гуртуються у дорадчі колегії при 12 постійних депутатських комісіях, що працюють у ратуші. Громадські діячі планують активно співпрацювати з депутатами міськради  у профільних комісіях і навіть домагатись звільнень чиновників, які не виконують зобов’язань перед громадою. Ініціатива створення таких колегій належить  Львівській міській організації партії “Громадянська позиція”.
За словами Теодора Дяківа (на фото), заступника голови Львівської міської організації партії “Громадянська позиція”, громадські організації, зібравшись у колегії, зможуть ефективніше сприяти вирішенню проблем, які є місті. І, найголовніше, попереджувати якісь порушення, застосовуючи весь свій вплив. А для того, щоб ця співпраця мала реальний результат, на першому ж засіданні колегія правозахисних організації розробила і надіслала головам комісій механізм, за допомогою якого депутати можуть змусити міського голову звільнити того чи іншого чиновника за неналежне виконання своїх обов’язків.
– Дуже часто депутати виправдовуються тим, що вони не можуть вплинути на чиновників і змусити їх виконувати покладені на них функції. По суті, ми надали їм механізм звільнення чиновників, якщо вони неналежно ставляться до виконання своєї роботи, – зазначив Теодор Дяків.
За його словами, півтора року тому в законодавстві передбачили звільнення чиновника за одне порушення присяги. Раніше для цього необхідно було два корупційні протоколи протягом року. Чиновники всіх органів місцевого самоврядування аж до міського голови дають присягу. Порушення присяги – це порушення законів, Конституції України чи просто надання завідомо неправдивої інформації мешканцям.
– Якщо до депутата офіційним листом звернулась ГО і повідомила про порушення, він зобов’язаний звернутися до виконавчих органів із обґрунтованою рекомендацією їх виправити. Якщо чиновник, до якого звернулись, не реагує, тоді депутати мають звернутися до міського голови. Адже він зобов’язний забезпечити дотримання Конституції та законів України на території м. Львова. Тому він зобов’язаний звільнити чиновника за порушення присяги службовця органів місцевого самоврядування. Якщо міський голова цього не робить, він порушує свою присягу, і тоді може йтися про його звільнення! – наголосив Теодор Дяків.
Громадський діяч додав, що нещодавно звільнили 39 працівників львівської митниці. Натомість практики звільнень чиновників органів місцевого самоврядування за те, що вони не дали відповіді на депутатський запит, не відреагували належно на якусь проблему, не вчинили ніяких дій, наразі немає.
Поки що утворено колегію правозахисних ГО, координатором якої є Теодор Дяків. Надалі об’єднуватимуться громадські організації, які працюють у галузі екології та охорони навколишнього середовища (координатор, директор ГО “Бюро екологічних розслідувань” Дмитро Скрильніков), та ГО, що займаються пам’яткоохоронною та культурною тематикою (координатор Андрій Салюк, голова ЛОО “Українського товариства охорони пам’яток історії та культури”). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7938 / 1.56MB / SQL:{query_count}