Тиск на “зелених”

Працівники Держекоінспекції Львівщини скаржаться на зухвале ставлення своїх нових керманичів. Цього тижня працівники Держекоінспеції вдруге скаржилися на керівництво.

Працівники Держекоінспекції Львівщини скаржаться на зухвале ставлення своїх нових керманичів 

Цього тижня працівники Держекоінспеції вдруге скаржилися на керівництво. Підлеглі скерували повторну скаргу до президента, прем’єр-міністра, міністра екології та природних ресурсів, генпрокурора України та голови облдержадміністрації Львівщини. Причина – безпідставний та незаконний тиск на працівників інспекції.
За словами самих працівників, тиск відбувається з боку Мирослава Хом’яка, начальника Державного управління охорони навколишнього природного сере­довища Львівської області, та Дмитра Штикала, в. о. начальника Державної екологічної інспекції Львівщини. В минулому обоє працювали податківцями, відтак працівники подивовані тим, що їх призначили контролювати екологічну ситуацію на Львівщині.
– Першу скаргу ми скерували 20 червня, після цього до нас приїжджали представники Державної екологічної інспекції України, Міністерства екології та природних ресурсів. Дорогою до нас їх зустріли та відвезли до готельно-відпочинкового комплексу. Вочевидь, це робили для того, аби висновки перевірки були “правильними”, – повідомили “Пошті” працівники Держекоінспекції, які не хочуть називати свої прізвища, побоюючись додаткового тиску.
Мирослава Хом’яка призначили на посаду в грудні минулого року, того ж місяця в. о. начальником Державної екологічної інспекції Львівщини став Дмитро Штикало. У своїй скарзі працівники стверджують, що новими очільниками “створюються та провадяться заходи, що унеможливлюють виконання повноважень інспекції та реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища: проводяться допити, службові розслідування, відбирання пояснень, залякування інспекторів”, а роботу інспекції звели до службових записок, безпідставних розслідувань, залякувань людей, повторного скерування інспекторів на перевірку діяльності інших інспекторів.
Сам Дмитро Штикало відмовляється коментувати ситуацію, аргументуючи це тим, що це внутрішні проблеми. “Я маю право не коментувати цю інформацію. До нас скерували внутрішню перевірку, і нині цю ситуацію з’ясовують, – сказав “Пошті” Дмитро Штикало. Своєю чергою, з Мирославом Хом’яком “Пошта” не змогла поспілкуватися через постійну зайнятість посадовця.
Також у листі-зверненні йде мова про те, що для районних інспекторів були створені неналежні умови праці. До приходу Дмитра Штикала в інспекцію за кожним районом було закріплено інспектора, який здійснював перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та забезпечував оперативний зв’язок з органами місцевого самоврядування. У скарзі йдеться про те, що останні два тижні відділом міжрайонного екологічного контролю керує соратник Дмитра Штикала, колишній заступник начальника регіональної митниці, начальник відділу боротьби з контрабандою Валерій Вітковський. Новопризначений керівник відділу організовує роботу таким чином, щоб інспектори подавали заяви на звільнення, хоча у більшості з них досвід роботи в екологічній сфері від 10 до 25 років. Натомість до районних інспекторів телефонують колишні податківці із запитаннями, чи ще їх не звільнено, бо їм вже нібито запропоновано роботу на вакантному місці.
Реакції на скаргу екоіспекторів поки що немає. Зокрема, як повідомили “Пошту” у прес-службі Львівської ОДА, вони скаргу отримали тільки у п’ятницю, 15 липня, тож наразі ситуацію коментувати не готові.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8601 / 1.56MB / SQL:{query_count}