Реставрують церкву Івана Хрестителя

У Львові тривають роботи в одній із найдавніших пам’яток сакральної архітектури. У храмі, що на початку вулиці Хмельницького, який збудований ще у 1260 році, ремонтують дах та роблять гідроізоляцію фундаменту. На роботи в церкві, де, за переказами, молилася дружина князя Льва Даниловича, цього року з міської скарбниці виділили 700 тисяч гривень.

У Львові тривають роботи в одній із найдавніших пам’яток сакральної архітектури
У храмі, що на початку вулиці Хмельницького, який збудований ще у 1260 році, ремонтують дах та роблять гідроізоляцію фундаменту. На роботи в церкві, де, за переказами, молилася дружина князя Льва Даниловича, цього року з міської скарбниці виділили 700 тисяч гривень.
– Цього року ми працюємо з покрівлею даху і фундаментом, тому що це основа. Роботи йдуть за планом, близько 30% робіт уже виконано. Плануємо завершити їх до кінця вересня. Звичайно, є ще багато роботи всередині. Але це вже плануватимемо наступного року. Завдання, яке ставимо на цей період, – унеможливити руйнувальний процес. На жаль, попри те, що це пам’ятка національного значення, ми не отримуємо коштів з державного бюджету. А міська скарбниця не може нести такий тягар, – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.
За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища Львівської міськради, на даху церкви ремонтники влаштовують ґонтове покриття, а також, замість бляшаної покрівлі, встановлюють мідну. Ґонт привезли із села Яворів Косівського району. Це специфічний не різаний, а колотий матеріал, який зараз виготовляють так як 100 і 200 років тому. Це ручна робота, і виготовлення однієї ґонтини разом з матеріалом коштує 1,5 грн. Прослужити ґонт може недовго, близько 20 років.
Роботи, відповідно до результатів тендера, проводить підрядна організація “Стела”. За словами її керівника Михайла Гаврика, на цей момент вже зробили реставрацію фундаментів, накрили частину даху міддю. Окрім робіт на самому храмі, підрядники займуться і площею Старий Ринок – цього року там повністю планують перекласти бруківку.
За словами Андрія Садового, у Львові є чимало схожих старовинних храмів, які потребують уваги. Це, зокрема, церква Миколая та церква св. Параскеви П’ятниці, які розташовані на території, що внесена до списку ЮНЕСКО. Цьогоріч відновлювальні роботи планують також провести у дворику Вірменської церкви, у церквах св. Іллі, Покрови Пресвятої Богородиці, Різдва Пресвятої Богородиці та у церкві Преображення Господнього.

ДОВІДКА:

За час існування храму Івана Хрестителя в його стінах перебували чотири величні чудо­творні ікони, на молитву до яких з’їжджалися українці з різних куточків краю: ікона св. Івана Хрестителя, Белзька Матір Божа, Ґданська Матір Божа, Львівська Матір Божа.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7485 / 1.55MB / SQL:{query_count}