Газові страшилки

За місяць до опалювального сезону ДК “Газ України”  нагадала тепловикам  про торішні борги. Цього тижня під час селекторної наради голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк  наголосив, що жодне теплове підприємство області не отримає енергоресурсів, якщо вчасно не розрахується із боргами за минулий рік.

За місяць до опалювального сезону ДК “Газ України”  нагадала тепловикам  про торішні борги

 Цього тижня під час селекторної наради голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк  наголосив, що жодне теплове підприємство області не отримає енергоресурсів, якщо вчасно не розрахується із боргами за минулий рік. ДК “Газ України” неодноразово зверталася до керманичів області та підприємств ТКЕ з проханням прискорити сплату всієї заборгованості за природний газ, спожитий з початку опалювального періоду 2010 – 2011 років.  І навіть  призупинила подачу блакитного палива кільком теплопостачальним підприємствам України.
Найбільшими боржниками Львівщини  традиційно є ЛМКП “Львівтеплоенерго” – 91,4 млн грн; КП “Червоноградтеплокомуненерго” – 24,5 млн грн; ЛМКП “Залізничнетеплоенерго” – 12,7 млн грн; КП “Дрогобичтеплокомуненерго” – 6,7 млн грн; КП “Стрийтеплокомун­енерго” – 4,3 млн грн; КП “Наше місто” м. Трускавець – 4,3 млн грн; КП “Бродитеп­локомуненерго” – 3,9 млн грн; КП “Золочівтеплокомун­енерго” – 2,5 млн грн.
Наразі ризик відімкнення принаймні ЛМКП “Львівтеп­лоенерго” відсунули на місяць. За словами Ганни Пищули, прес-секретаря ЛМКП “Львівтеплоенерго”, станом на 1 вересня  підприємство дійсно заборгувало ДК “Газ України”  більше 90 млн грн за використане в минулому опалювальному сезоні паливо. Однак вже надіслало газовикам гарантійний лист-графік його погашення.
–  Згідно з цим графіком, ми маємо погасити всю заборгованість до 1 листопада нинішнього року. Для цього ми активно працюємо з нашими боржниками, адже споживачі винні теплоенерго майже 98 млн грн, з них 88 млн грн – це борги населення. Ми вже досягнули певних домовленостей з військовими. Зокрема, БУКЕУ мають сплатити цього місяця 3,5 млн грн боргу, а військові частини 8,8 млн грн. Як тільки кошти надійдуть, ми відразу перерахуємо їх на рахунки ДК “Газ України”. Також сподіваємось на відповідальність решти споживачів, – сказала Ганна Пищула.
Варто зазначити, що газовики вже відключили кілька теплопостачальних   підприємств від блакитного палива із значно меншими боргами, ніж,  наприклад, у “Львівтеп­лоенерго”. Серед тих, кому не пощастило, – теплопостачальне підприємство “Вуглик” (Донецька обл.), яке з 01.10.10 заборгувало ДК “Газ України” понад 29 млн грн, “Сєверодонецьктепло” (Луганська обл.) – 23 млн грн, “Лора” (АР Крим) – 0,8 млн грн.
Заборгованість за природний газ повинна бути погашена підприємствами ТКЕ до початку нового опалювального періоду 2011 – 2012 років. Як зазначають у ДК “Газ України”,   у випадку наявності у тепловиробників заборгованості за спожитий з 01.10.10 природний газ та неповних розрахунків за нього, компанія  не матиме законних підстав для постачання підприємствам-боржникам природного газу у новому опалювальному періоді 2011 – 2012 рр.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7518 / 1.55MB / SQL:{query_count}