Фахівці на сміття

Через вісім місяців буде відомо, коли закриють грибовицьку сміттярку

Через вісім місяців буде відомо, коли закриють грибовицьку сміттярку

 Міська рада оголосила тендер на пошук фахівців з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Відтак чиновники визначили ще один день “Х” вирішення долі сміттярки. Через місяць після оголошення тендера будуть озвучені імена експертів, які за 6-8 місяців розроблять проект, де будуть прописані терміни закриття території.
– Зараз слід розробити проект повної рекультивації Грибовицького сміттє­звалища та провести саму рекультивацію. Ніхто в Україні досі не виконував схожих робіт. Тому нині ми шукаємо тих фахівців, які зможуть виконати такі роботи. Для цього міська рада розробила технічне завдання і оголосили тендер, – розповідає “Пошті” Володимир Шевчук, заступник міського голови з питань містобудування та інфраструктури. – Відповідне оголошення опубліковане цього тижня у “Віснику державних закупівель”, відтак увесь наступний місяць ми чекатимемо тих, хто  подасть свої кандидатури. Основним критерієм відбору переможця буде фаховість і ціна. Крім того, ми б хотіли, щоб це була наша українська організація.
Після того, коли проект розроблять, його погодять у всіх інстанціях  і шукатимуть кошти на його реалізацію. За попередніми підрахунками, коштуватиме задумане кілька десятків мільйонів гривень.
У той же час аналогічний конкурс на розробника проектної документації рекультивації сміттєзвалища провели у Держ­управлінні охорони навколишнього природного середовища Львівщини. Як пояснила “Пошті” Ганна Башта, перший заступник начальника держуправління, вони розроблятимуть ескізний проект для технічної рекультивації сміттєзвалища, натомість міська рада відповідає за інший етап проекту.
– Для розробки проекту планують запросити підприємство “Поліном-стиль”, яке подібні проекти розробляє від 2006 року. Серед запропонованих кандидатур на конкурсі воно найкраще, найдешевше. З обласного фонду держуправління на це планують витратити 450,0 тис. грн, – прокоментувала “Пошті” Ганна Башта.
Разом із закриттям Грибовицького сміттєзвалища міській владі доведеться вирішити ще одне питання – знайти нову ділянку для складування сміття. За словами чиновника, потенційні ділянки вже є, однак називати їх наразі не поспішають. Лише стверджують, що мають варіанти ділянок відразу для двох об’єктів: для сміттєпереробного цеху і для нового полігону захоронення твердих побутових відходів. Замовчують координати ділянок, аби не спровокувати бунти місцевих мешканців.
– Ці ділянки мають різні функції. Спершу треба визначитися з тим, який ступінь переробки ми оберемо. В Ізраїлі є установи, які переробляють сміття майже на 100%, але є  й інші, які можуть переробити менше.  На сьогодні вже є певні погодження та домовленості з людьми, але я не називатиму імен. Наступного тижня поїду дивитися на ще один об’єкт переробки відходів, – каже Володимир Шевчук.
Поки міськрада та держ­управління розробляють свої проекти, в облраді вимагають провести позачергову сесію облради, присвя­чену проблемі міського (Грибовицького) сміттєзвалища
6 вересня.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.1792 / 1.55MB / SQL:{query_count}