Студентський протест

У Львові поставили пам’ятник Табачникові у вигляді цапа. Другий рік поспіль громадянський рух “Відсіч” відзначає початок навчального року акціями протесту проти політики міністра освіти та науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника.

У Львові поставили пам’ятник Табачникові у вигляді цапа

 Другий рік поспіль громадянський рух “Відсіч” відзначає початок навчального року акціями протесту проти політики міністра освіти та науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника.
Цьогорічна акція “З Табачника реформ, як з козла молока” відбулася одночасно у восьми містах. За словами Ольги Сало, активістки руху “Відсіч”, у  кожному місті акція мала свою специфіку. Скажімо, в Дрогобичі роль Табачника грав блазень, який намагався “всунути” людям замість реформ їх замінник – якісь скандальні фрази. У Черкасах “козла” потрактували, як спортивне та будівельне обладнання, намагаючись показати через ці символи, що міністр не пропонує жодних реформ. У Києві живий цап привіз під адміністрацію президента порожню цистерну з написом “молоко”.
Львівські організатори теж не пасуть задніх. Вони порадували студентів саморобним пам’ятником скандально відомому міністрові, який виготовили власноруч напередодні. На виготовлення пам’ятника організатори затратили півтора тижня.  
– Пам’ятник виглядає, як цап, який стоїть за кафедрою. А на кафедрі написано “Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України”, – розповіла Ольга Сало. – Міністр має усталений образ серед студентів, ми просто візуалізували його. Рух “Відсіч” нагадує, що така людина не може займати посаду в міністерстві. Адже сфера освіти та науки дуже важлива. Це – передовсім сфера духовності, і чим швидше ми позбудемося цього чиновника на посаді міністра, тим більше в нас шансів реформувати освіту виважено і з розумінням.
Назвою і театралізованими прийомами організатори акції намагалися показати громадськості, що запроваджена Дмитром Табачником освітня політика не пропонує жодних реформ, а навпаки, веде до деградації вітчизняної освіти та науки. “Наша теза – Табачник не є професіоналом. Він свідомий шкідник, а влада при цьому не хоче звільняти його з посади, – зазначила  Ольга Сало. –  Ми цього не розуміємо і запевняємо, що з Табачника реформ, як з козла молока. Сподіватися з козла молока – безглуздо. Чому тоді влада чекає від Табачника якихось реформаторських дій? Тим більше, що він вже неодноразово довів, що не здатен на реформи”.
Активісти руху “Відсіч” переконані, що Табачник на посаді міністра – це непорозуміння, якого треба негайно позбутися. Але заміни скандальному міністрові протестувальники поки що не підібрали. “Ми не можемо сказати, кого хотіли б бачити на цій посаді. Але, гадаю, є багато гідних людей, – каже Ольга Сало. – Активісти нашого руху мають безліч пропозицій для наступного міністра, який прийде до влади: все те, проти чого ми виступали, наступний міністр мав би взяти до уваги”.
Нагадаємо, після першовересневого відкриття пам’ятник Табачникові помандрує всіма львівськими вишами, де протестувальники збиратимуть підписи проти міністра. Надалі члени “Відсічі” проситимуть дозволу у міської ради встановити  пам’ятник на одному з видних місць Львова. Активісти  руху запевняють, що з нетерпінням очікують на звільнення міністра Табачника з посади і будуть протестувати до того часу, поки він не покине міністерське крісло. На звільнення Табачника чекатиме і пам’ятник, який “прикрашатиме” Львів в очікуванні нового міністра.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2525 / 3.99MB / SQL:{query_count}