Тиха реконструкція

Ремонти магістральних львівських вулиць нарешті мають активізувати. “Пошта” дізналась, коли їх відкриють для руху/Масштабна реконструкція вулиць Городоцької та Личаківської протягом двох минулих тижнів помітно притихла.

Ремонти магістральних львівських вулиць нарешті мають активізувати. “Пошта” дізналась, коли їх відкриють для руху
Масштабна реконструкція вулиць Городоцької та Личаківської протягом двох минулих тижнів помітно притихла. Попри сонячну погоду та значний обсяг робіт, які потрібно ще виконати, на розритих магістралях працівників компанії “Онур” і техніку можна було порахувати на пальцях. У міськраді впевнені: з вересня робота закипить. Самі виконавці переконують: “Працюємо! Просто непомітно…” Натомість мешканці Львова з жахом обговорюють у маршрутках, що буде на дорогах уже з вересня, коли після літніх канікул повернуться учні й студенти, а також городяни з відпусток.  
За словами Віктора Онищука, представника турецької компанії “Онур”, на вулицях вже фактично на завершальній стадії прокладання інженерних мереж, далі готуватимуть основу під бруківку і ремонт пожвавішає.
У міській раді стверджують: цього тижня роботи на вулицях Городоцькій, Личаківській та Генерала Чупринки пожвавляться. А до кінця вересня – початку жовтня обіцяють здати частину відремонтованих ділянок. Решта планують закінчити до 1 листопада. Звісно, якщо дозволить погода…

– У нижній частині від вул. Шевченка до вул. Озаркевича закінчено ремонт водопроводу: майже завершено заміну каналізаційних колодязів і випусків. Ми готуємось до підключення водопроводу до мережі. Тут працює дорожня техніка. Наразі триває виїмка перезволоженого ґрунту. Зараз люди працюють при техніці в районі вул. Гоголя і Замкненої. На вул. Личаківській теж уже майже завершили прокладати інженерні мережі. На всіх цих об’єктах готуємо основу під верхній шар дорожнього покриття, – зазначив Віктор Онищук.
При цьому додав, що замощення бруківки не є найскладнішою частиною в ремонті вулиці – головне, що вже завершено основні земляні роботи та заміну інженерних мереж. Якщо погода не підведе, то до кінця вересня – початку жовтня підрядник обіцяє здати першу чергу вул. Городоцької на ділянках: церква св. Анни – вул. Озаркевича та вул. Головацького – вул. Залізнична. На Личаківській перша ділянка буде здана від пл. Митної до вул. Чехова, а на Чупринки – в частині від вул. Коновальця до вул. Мельника. До кінця вересня планують закінчити роботу й на вул. Сяйво. Раніше представники підрядної організації “Онур” обіцяли, що ремонтні роботи на правій смузі дороги вулиці триватимуть до кінця серпня, нині нарікають на погоду і на те, що коригували проектну документацію. Згідно з обіцяним, тут  замінять інженерні мережі, облаштують три шари асфальтобетону, відремонтують тротуари та зроблять велодоріжки.
Решту планують завершити за графіком – до першого листопада цього року. З фінансуванням теж проблем немає, за словами представника “Онуру”, затримати роботу можуть лише поставки матеріалів або погода.
– Можливо, буде клопіт із виготовлення контактної мережі для трамваїв. У нас дуже мало підприємств цим займається. Щодо погоди, то головне встигнути залити бетонну основу дороги, а далі можна працювати і в дощ, – резюмує Віктор Онищук.
У ЛКП “Львівавтодор”, яке є замовником робіт, теж не переймаються тимчасовим затишшям на шляхах. Мовляв, найважче вже позаду.
– Зараз завершуються найтриваліші роботи: встановлення інженерних мереж і комунікацій. Треба було під’єднатися в кожен будинок уздовж вулиць. Ця робота потребувала багато часу, і це такі роботи, виконання яких не дуже видно. Врешті, заважала погода – дощі на початку і в середині літа. Натомість уже цього тижня “Онур” візьметься за формування дорожнього полотна. Мешканці побачать зовсім інший темп. Зрештою, не кожну дорогу у Львові так опрацьовували і настільки вносили зміни. Думаю, що вулиця Городоцька востаннє так змінювалася лише тоді, коли закладалась. Те саме можна сказати і щодо решти об’єктів, які ми виконуємо за кошти ЄБРР, – зазначив Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”.
За його словами, фінансування робіт йде в повному обсязі. “Львівавтодор” отримав від Європейського банку реконструкції і розвитку 7 млн євро і вже перерахував 3 млн євро туркам. Зараз триває процес погодження необхідної документації від “Онуру” для отримання ними другого платежу.
Нагадаємо, відповідно до співпраці міста з ЄБРР, банк надає Львову кредит, за який відновлять дорожню інфраструктуру вздовж трамвайних маршрутів №2 та №6. Цього року йдеться про такі об’єкти: вул. Городоцька: від вул. Залізничної до вул. Шевченка; вул. Коновальця – вул. Мельника – вул. Генерала Чупринки до вул. Київської; вул. Личаківська – від пл. Митної до вул. Заньковецької. Усі роботи на цих ділянках мають завершити до 1 листопада цього року.

КОМЕНТАР:

Людмила Ліб, керівник прес-служби ДАІ м. Львова:
– Попри те, що ми завжди маємо клопоти на дорогах із першого вересня, через різке зростання кількості автотранспортних засобів, зміни в організації дорожнього руху не передбачені. Як їздили досі, так їздитимуть і надалі. Врешті-решт, інших об’їзних шляхів немає. Зараз ми проводимо профілактичні заходи серед пішоходів, щоб вони були максимально обережними. Водії ж мають керуватися дорожніми знаками і намагатися якомога раціональніше об’їжджати критичні точки. Корки однозначно будуть, але це звично під час ремонтів. Ми попереджали про це ще навесні. Головне, що наразі ремонтники дотримуються графіків.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7928 / 1.59MB / SQL:{query_count}