Курйози вступної кампанії

Абітурієнтам не варто подавати заяву одразу на комерційну форму навчання

Абітурієнтам не варто подавати заяву одразу на комерційну форму навчання

Вступна кампанія триває вже тиждень, проте деякі львівські виші досі не отримали держзамовлення на новий навчальний рік. Це створює проблеми під час зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання. “Оскільки ми не знаємо реального обсягу державного замовлення, не знаємо скільки буде відсотків пільговиків і яким повинно бути цільове скерування”, – каже Ольга Стрелюк, координатор громадського спостереження за вступною кампанією.
Спрогнозувати час, коли Міносвіти оприлюднить ці дані, наразі неможливо.
Тим часом НУ “Львівська політехніка” подає минулорічні обсяги держзамовлення. Проте ці цифри можуть не відповідати дійсності. Як повідомив ректор Львівської політехніки Юрій Бобало, цьогоріч планують на 45% скоротити держзамовлення на економічні спеціальності, на 15-20% – на гуманітарні і 5% – на технічні. На думку ректора, порахувати кошти для підготовки молодих фахівців у Міносвіти не можуть через фінансовий стан держави. 
Тому Юрій Бобало радить абітурієнтам не поспішати подавати заяви на платну форму навчання. За його словами, додаткова сесія вступної кампанії на платну форму навчання триватиме до 22 серпня. “Якщо можна отримати державне місце, не варто поспішати вчитися за гроші”, – каже ректор. Якщо ж абітурієнт не знайде себе у списках зарахованих на бюджет, він зможе подати до приймальної комісії заяву про зарахування на комерційних засадах.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8059 / 1.53MB / SQL:{query_count}