У Львові мода на бейбі-плавання

Матері все частіше записуються на заняття з немовлятами у басейні – передусім дітки менше хворіють

Матері все частіше записуються на заняття з немовлятами у басейні – передусім дітки менше хворіють

У лоні матері дитина перебуває у водному середовищі. Саме тому, стверджують експерти, батькам потрібно  навчати своїх немовлят плавати з першого місяця життя. Останнім часом такі заняття стають дедалі популярнішими. Досвід показує, що вони сприяють гармонійному розвитку малюка, позитивно впливають на всі системи його організму.
“Навчання дитини плавання із найперших місяців життя є абсолютно природним процесом для організму. Адже в неї ще немає ковтального рефлексу, тому захлинутись дитина не зможе. Саме через близькість водного середовища для немовлят такими популярними сьогодні є пологи у воді”, – каже лікар пульмонолог-алерголог Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ Віктор Томашов.

Перші кроки

Грудні діти, з якими займаються плаванням, рідше хворіють на респіраторні захворювання, стають спокійнішими, краще сплять. Проте не варто одразу кидатись із головою у прірву. Перед початком процедур обов’язково слід проконсультуватись із лікарем. Коли ж лікар не виявив у вашої дитини жодних протипоказань, ви можете сміливо розпочинати тренування.
На перших етапах температура води повинна бути не нижчою за 36,5°С, а час перебування – не більше 10-15 хвилин. При регулярних заняттях уже через місяць температуру можна знижувати на 1°, а час у воді – збільшувати на 5 хвилин. Якщо заняття через хворобу або з якихось інших причин були на деякий час припинені, то після перерви їх потрібно відновлювати з початкової температури води і початкової тривалості. Проте, як розповідає Віктор Томашов, дитина навряд чи захворіє після таких занять плаванням – від теплої і чистої води жодних небезпек не повинно виникати.
Про користь таких процедур для дитячого організму говорить також і тренер академії плавання для немовлят Лілія Савка. “У такому віці в дитини починають розвиватись як опорно-руховий апарат, так й інші системи організму: серцево-судинна, дихальна, нервова. Звичайно ж, такі заняття сприяють загартовуванню, адже вода в басейні має приблизно 30°С, батьки ж купають дитину у воді, температура якої 35-36°С”, – каже вона.

Вода без хлору

Припиняти заняття з дитиною після того, як вона підросте, теж не варто. Адже організм звикає до фізичних навантажень, зростає апетит через додаткові витрати енергії та залишається потреба в активних рухах. Тому після перших кроків можна приходити на заняття вже у великий басейн. Для дитини це буде прекрасна можливість удосконалювати вміння плавати та навіть вчитись цього професійно, адже саме з 2-3 років вона вже здатна розуміти пояснення і осмислено повторювати дії.
Проте тут варто звернути увагу на якість води у громадських басейнах. Занадто великий вміст хлору може негативно впливати на шкіру вашого малюка. “В цивілізованих країнах вже давно перейшли на метод очищення води бактерицидними лампами. І хоча дозоване хлорування не буде шкідливим, якщо не маєте даних про стан води, краще перейти до запобіжних заходів і пошукати басейн, де вода не становить небезпеки для вашої дитини”, – радить лікар Віктор Томашов.

Збільшення популярності

В одному із львівських басейнів для малят віком від 2 місяців до 5 років пропонують індивідуальні заняття з плавання. “Під час тренувань ми використовуємо систему вправ “Малятко”, яка у США більш відома під назвою “Бейбі-плавання”. Метою цієї програми є навчити дитину самостійно триматись на воді, щоб вона могла себе комфортно почувати у будь-якому водному середовищі”, – розповідає тренер Лілія Савка.
До того ж у цьому дитячому басейні зовсім не хлорують воду для її очищення, тут для цієї процедури використовують озон. Тож якщо дитина навіть проковтне трохи води, ніякої шкоди для шлунка не буде.
Плавання, безумовно, стане ще одним помічником для батьків в оздоровчому та соціальному плані. Регулярні заняття запобігають порушенням статури, виправляють їх, сприяють кращій роботі серцево-судинної системи та тренують дихання дитини.
Тож, як свідчить практика, багато батьків прислухаються до порад експертів, особливо в літній період. Якщо у грудні 2010-го в аквапарку було проведено 14 індивідуальних занять плавання із малятами, то в червні 2011-го їх уже було близько 140.

ДО ТЕМИ

У Львові з 1 серпня відновлять роботу шкільні басейни. “Починаючи із серпня, у місті відкриють частину басейнів, де школярі зможуть займатися. Якщо наповненість цих басейнів буде високою, то буде відкрито і решту”, – каже начальник міського управління освіти Володимир Огура. Відповідне доручення підписав міський голова Львова. Наразі у місті є ще 13 басейнів, які потребують капремонту, і два басейни, які працюють лише в опалювальний сезон. Найближчим часом планують відремонтувати басейн у дошкільному дитячому будинку № 1 та школі № 92.
 

12.11.2016 17:38
Aleksandra Shahova

Дуже класна статья, ми з малим займаeмось плаванням з 10 мiс. Ходили в бассейн на Симоненка, в клуб "Аквадiти" також з ними були в Карпатах, багато цiкавинок. Також вони займаються в Воданi на Ботальнiй i в Рясне.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7417 / 1.61MB / SQL:{query_count}